U16/B: A Zugló bírta jobban a hajrát

A korosztályos bajnokság rájátszásának második mérkőzésén a fővárosban szerepeltek kadettjeink, ahol a szünetben még vezettek, a fordulás után azonban felülmúlta a hajdúságiakat a házigazda.

A találkozó kezdeti perceiben felváltva estek, Orvos és Székely pontjaival szépen tartották a lépést a mieink, majd mikor már kezdett távolodni a rivális, a periódus hajrájában Borbély hármasával öt egységre olvasztották hátrányukat a vendégek. (25-20) A folytatásban jól váltottak ritmust a debreceniek, Borbély újabb távolijával egalizáltak, majd Balla kosarával folytatódott az építkezés, a szünet előtt pedig Fórián közelijével három pontos előnyt kovácsoltak maguknak. (40-43)

A térfélcserét követő játékrészben megelégelték a zuglóiak a fehér-feketék menetelését, így a vendég pontokban szűkölködő negyed során kétszámjegyű fórra módosították hátrányukat az utolsó felvonás előtt. (68-54) A negyedik etapban Orvos vezetésével igyekeztek közelebb kerülni a hazaiakhoz akadémistáink, ám hiába a szép megmozdulások, a fordulás utáni hátrányukat már nem tudták megsemmisíteni a végjátékban. (95-73)

Zuglói Sasok/A – DEAC KA U16/B 95-73 (25-20,15-23,28-11,27-19)

DEAC: Somi 6, Borbély 17/15, Fórián 6, Székely 9/6, Orvos 22/6, csere: Balla 2, Mónus -, Hamza -, Nagy E. 4, Nagy E. N. 5/3, Fárbás D. 2.

Vezetőedző: Szendrei Fruzsina, Másodedző: Szendrei József