U16/B: Elmaradt a bravúr

A DEAC Kosárlabda Akadémia második számú kadett együttese a Zuglói Sasok csarnokában lépett parkettre a korosztályos bajnokság hétközi fordulójában. Jávor Barna és Szendrei Fruzsina legénysége nagyot küzdött, a fővárosiak azonban nem kegyelmeztek mieinknek.

A Találkozó első perceiben jól kapta el a fonalat a DEAC, Debreczeni és Szűcs kosaraival tartották a lépést a hazai gárdával. (10-8) Az etap derekán azonban magasabb fokozatba kapcsolt a Zugló, amire a hajdúságiak nem találtak ellenszert, így kétszámjegyű hazai vezetéssel zárult az első játékrész. (26-13) A folytatásban sem lassítottak a házigazdák, Szabó és Szűcs igyekeztek válaszolni a rivális csapat akcióira, ám a gyors letámadások következtében már a húsz egységet súrolta a nagyszünetre a felek közötti differencia. (47-29)

A fordulás utáni periódusban nem sok babér termett a vendégek számára, a változatlanul kemény tempót diktáló budapestiek mindössze nyolc pontot engedélyeztek a fehér-feketéknek, így hiába Szilágyi szépítési kísérletei, a különbség már-már ledolgozhatatlannak tűnt a záró felvonás előtt. (76-37) A negyedik szakaszra megpróbálták a lehetetlent Jávor Barna fiai: Debreczeni és Szabó szép megoldásaival még kozmetikázni tudott a cívisvárosi alakulat, a zuglóiak győzelme azonban ekkor már nem forgott veszélyben, de egy húsz pont feletti negyedet eredményező huszáros végjátékkal zárták az idei első összecsapást kadettjeink. (98-59)

Zuglói Sasok/A – DEAC KA U16/B 98-59 (26-13, 21-16, 29-8, 22-22)

DEAC: Szilágyi 7, Szűcs 12, Debreczeni 7, Nagy -, Vadai-, csere: Szabó Márk 20, Tóth-Sturza 3, Szabó Máté 6, Vajas 4, Kóthay -.

Edzők: Jávor Barna, Szendrei Fruzsina