U16/B: Kár az első negyedért

A Zalakerámia ZTE KK alakulatát fogadta a DEAC KA U16/B együttese szombat délután a Szent Efrém tornacsarnokban. A fehér-feketék a fordulás után tartani tudták a lépést a zalaiakkal, viszont a kezdeti hátrányukat már nem tudták megsemmisíteni.

A harmadik fordulóban a zalaegerszegi fiatalokat fogadta Szendrei Fruzsina együttese hazai pályán, ahol a mérkőzés kezdeti perceiben a kék-fehérek szájíze szerint alakult a játék, olyannyira, hogy a dunántúliak egy 18-0-ás rohammal mutatkoztak be a cívisvárosban. A debreceni rövidzárlatot Balla pontjai törték meg, majd Nagy triplájával folytatta a kapaszkodást a DEAC. A hátralévő minutumokban azonban a ZTE sem tétlenkedett, így a javuló hazai teljesítmény ellenére is tíz feletti különbséggel álltak a felek. (8-22) A második felvonást Székely tripláival robbantották be a házigazdák, a későbbi percekben pedig jól tartották a lépést riválisukkal és Borbély távolijával már csak karnyújtásnyira voltak deficitük tíz alá szorításától. (19-30) A szünet előtt viszont Gérczei és Kámán vezetésével ismét távolodtak a zalaiak, futásuk pedig húsz feletti előnyt jelentett számukra a félidőre. (24-47)

A fordulás után is hasonlóan festett a játék képe, Székely kosarai mellett Mónus is aktívan tevékenykedett a kozmetikázás érdekében, azonban a Zalaegerszeg szűnni nem akaró kontráival változatlanul tartotta kialakult előnyét, a záró periódus előtt ellenben még Borbély és Nagy parádés tripláival olvasztották hátrányukat kadettjeink. (49-74) A negyedik játékrészre próbálta átvinni az elmúlt percek lendületét a DEAC, a hazaiak Balla közelijével és Székely újabb hármasával folytatták, a kék-fehérek viszont nem engedték túl közel magukhoz a Debrecent, majd a hajrában Mónus és Lőcsei pontjai mellé Szálkai triplája társult, az utóbbi villanásokkal pedig húsz egységnyire faragta a felek közötti különbséget a dudaszó pillanatára kadett együttesünk. (72-92)

DEAC KA U16/B – Zalakerámia ZTE KK U16 72-92 (8-22, 16-25, 25-27, 23-18)

DEAC: Lőcsei 6, Nagy Emil 10/3, Hamza -, Nagy Erik 4/3, Székely 27/15, csere: Szálkai 5/3, Balla 7/3, Borbély 7/6, Mónus 6/3, Pénzes -, Szűcs -, Dallos-Papp -.

Vezetőedző: Szendrei Fruzsina, másodedző: Szendrei József

Szendrei Fruzsina: -A mai mérkőzésen egy tőlünk különböző stílusban játszó csapat volt az ellenfelünk, akik ellen számos ki nem kényszerített hibával dolgoztunk. Jó munkát végeztünk bizonyos elemekben bizonyos periódusokban, de számunkra a főtáblán 40 perc folyamatos odafigyelésre lesz szükség. Kifejezetten tetszik az, hogy a játékosokban megvan az a fajta szövetséges hozzáállás, amiben egy kiharcolt sportszerűtlen hibánk után feljebb tudunk kapcsolni. Emellett szeretném kiemelni, hogy a mérkőzés előtti megbeszéléshez híven voltak játékosok, akik felelősséget vállalva előre tudtak lépni. Köszönjük szépen a szurkolást!