U16/B: Későn kapcsoltak kadettjeink

A DEAC Kosárlabda Akadémia U16/B gárdája Nyíregyházán lépett parkettre a korosztályos bajnokság rájátszásának első fordulójában. Jávor Barna és Szendrei Fruzsina együttese nagyot küzdött szomszédainknál, azonban a második-harmadik negyedben begyűjtött hátrányt a bravúros végjátékkal sem tudták ledolgozni.

A találkozót egy 7-0-ás periódussal kezdték a hazaiak, majd a hajdúsági kosárcsendet Szafkó törte meg, ezzel indítva a fehér-feketék építkezését. A negyed második felében felváltva estek a találatok, és igyekezett a DEAC megsemmisíteni a deficitet: Szűcs tripláival tapadtak a nyírségiekre. Tíz perc játék után hat egységnyi hazai vezetést hozott az adok-kapok. (25-19) A folytatásban próbálta megszilárdítani lépéselőnyét a Nyíregyházi Sportcentrum, ami Szabados vezetésével sikerült is, a vendégek pedig Szabó és Kóthay kosaraival válaszoltak a túloldali akciókra, de a nagyszünetre csak még tovább nyílt az olló. (51-35)

A harmadik periódust is hasonló forgatókönyv jellemezte, a házigazdák töretlenül hajtottak, a mieink Szafkó megmozdulásaival tapadtak riválisukra, de a mindent eldöntő felvonás előtti minutumokban hiába Debreczeni találatai, Lekka és Szabó révén már több mint húsz egységnyi különbséget mutatott az eredményjelző. (76-50) A negyedik szakaszban megpróbálta a lehetetlennek tűnő küldetést véghez vinni Jávor Barna gárdája, Szűcs és Debreczeni vezetésével egy huszáros véghajrával olvasztották hátrányukat, ám a negyedek során begyűjtött hátrány megsemmisítése már időszűkében sem volt kivitelezhető kadettjeink számára, így hazai sikerrel zárult a randevú. (90-72) Akadémistáink így győzelem nélkül maradtak a rájátszás első összecsapásán szabolcsi szomszédainknál.

Nyíregyházi Sportcentrum/A – DEAC KA U16/B 90-72 (25-19, 28-18, 23-13, 14-22)

DEAC: Nagy 4, Debreczeni 13/3, Vadai -, Sándor 12, Szafkó 17/3, csere: Szabó 6, Kóthay 2, Szilágyi -, Gábor-Győri -, Szűcs 18/9.

Edzők: Jávor Barna, Szendrei Fruzsina