U16/B: Kevésnek bizonyult az első negyed

Vereséggel zárta vasárnap délután idei utolsó mérkőzését a korosztályos bajnokság 11.forulójában második számú kadett alakulatunk a Kiss Lenke KA ellen.

A találkozó kezdeti percei a vendégek szájíze szerint alakultak, ugyanis a KLKS egy 8-0-ás futással adta meg a mérkőzés alaphangját, majd Balla középtávolijával megtörte a kosárcsendet a DEAC és szép lassan faragta tovább hátrányát, az etap utolsó mozzanataként pedig Bősz szép hármasával egy pontra zárkóztak a hazaiak. (18-19) A folytatásban ismét a vendégek diktálták a tempót, a debreceniek továbbra is Bősz és Balla révén igyekeztek tapadni, ám a gyors túloldali kontrák eredményeként kétszámjegyű differenciával álltak a nagyszünetben a felek a vendégek javára. (29-40)

A térfélcsere után felváltva estek a találatok, és az ekkorra már húsz egységet jegyző Bősz vezetésével minden követ megmozgattak Szendrei Fruzsina tanítványai a szorosabb utolsó felvonásért. A Kiss Lenke azonban Klein megmozdulásaival tovább növelte fórját a negyedik periódus előtt. (45-64) A végső tíz percre az érdemi kérdések már eldőlni látszódtak, akadémistáink azonban becsületből hajtottak a kozmetikázás érdekében, ám kék mezesek Nagy és Hamza szép akciói ellenére is magabiztosan zárták le az ütközetet. (62-92)

Fiú Kadett 11.forduló

DEAC KA U16/B – Kiss Lenke KA/A 62-92 (18-19, 11-21, 16-24, 17-28)

DEAC: Nagy E. N. 11, Borbély 3/3, Nagy E. -, Székely 10/3, Balla 6, csere: Bősz 20/12, Hamza 7/3, Bige -, Kovács -, Szálkai 2, Fárbás D. 3.

Edző: Szendrei Fruzsina, Másodedző: Szendrei József, Segédedző: Cserfalvi István

Szendrei Fruzsina: -Köszönjük szépen a szurkolást és a mérkőzésre látogatást! Köszönjük szépen az egész éves támogatását és segítségét mindenkinek, aki mellettünk áll! Boldog Karácsonyt kívánok minden csapathoz kötődőnek és boldog új évet! A csapattal bízunk benne, hogy jövőre is találkozunk!