U16/B: Nem kegyelmezett a listavezető

A DEAC Kosárlabda Akadémia második számú kadett alakulata Nyíregyházán lépett parkettre péntek este, ahol Gál Balázs fiai az elején még tartották a lépést, majd a negyedik negyedben a huszáros véghajrá is kevésnek bizonyult a kialakult differencia ledolgozásához.

A mérkőzést a vendégek kezdték jobban, egy 8-0-ás rohammal adták meg a találkozó alaphangját, majd Vántus és Nagy találataival a hajdúságiak folytatták a pontgyártást. (10-4) Később a DEAC is elkapta a fonalat: Schmiedt és és Bulik tripláival már csak három egység volt a különbség. (19-16) A negyed vége előtt még Makray és Vántus kosaraival őrizni tudta a differenciát a fehér-fekete gárda, így az agresszív támadások ellenére is csak néggyel mentek a szabolcsiak. (29-25) A folytatásban ritmust váltottak a házigazdák, a keményebb védekezés mellet a kínálkozó lehetőségeket is sorra pontokra váltották, így a félidőre Makray és Szabó megmozdulási ellenére is tetemesebb fórral várhatták a folytatást a Nyíregyházi Sportcentrum fiataljai. (60-35)

A szünet után sem változott sokat a játék képe, Gál Balázs fiai derekasan küzdöttek a felzárkózás érdekében, de ellenfelük változatlanul kemény tempót diktált. (76-42) Makray és Schmiedt próbáltak kozmetikázni az eredményen, olykor 1-1 triplát elsüllyesztve, amik plusz energiát adtak a csapatnak, de az utolsó tíz perc előtt így is negyven fölötti nyírségi vezetés állt az eredményjelzőn. (91-49) A záró etapban akadémistáink megpróbálták a lehetetlent és egy parádés véghajrával, a negyed során ellenfelüket tíz pont alatt tartva zárták le az összecsapást. (100-73) Az utolsó percekben Nagy és Makray akciói mellett a kiváló összjátékot Schmiedt triplái gazdagították, így végül huszonhét pontos különbséggel zárult a korosztályos bajnokság rájátszásnak 7.fordulója.

Nyíregyházi Sportcentrum/A – DEAC KA U16/B 100-73 (29-25, 31-10, 31-14, 9-24)

DEAC: Nagy 10, Makray 22/3, Schmiedt 13/9, Vántus 6, Győrvári 2, csere: Szabó 9/3, Bulik 5/3, Molnár 1, Wágner 4, Szabó-Zsámba -, Vágó -, Szűcs 1.

Vezetőedző: Gál Balázs

Másodedzők: Halmai Norbert, Szendrei József