U16/B: Nem termett babér Pécsett

A PVSK, illetve az NKA Pécs együttesétől is vereséget szenvedett második számú kadett alakulatunk a hétvégén.

Szendrei Fruzsina legénysége a pontvadászat előző körében megszerezte első alapszakaszbeli sikerét a Békészi SzSK ellenében, és bár a pécsi duplakör esélyeseinek nem a fehér-feketék számítottak, a rossz sorozat megszakadása minden bizonnyal önbizalmat kölcsönzött ifistáinknak a soron következő megmérettetések előtt. A PVSK-val szembeni ütközet korai szakasza során remekül vissza is tükröződött a mieink bátorsága, a nyitó játékrész hajrában még vezettek is, és a házigazda csupán döntetlenre tudta kihozni a tíz percet. (20-20) A folytatásban már kiütközött a mecsekaljaiak erőfölénye, de a debrecenieket tartásukért csak dícsérni lehetett, hiszen ugyan a második és a harmadik etap során több alkalommal is elléptek a hazaiak, Nagy Emilék rendre vissza tudtak kapaszkodni. A lefújásra kialakult, tizenhat pontos differencia igencsak csalóka, lévén növendékeink jóformán a záró periódus közepéig partiban voltak riválisukkal, valós eséllyel az esetleges bravúrra, az olló pedig csak a közvetlen végjátékban nyílt ki.

A hajdúságiak vasárnapi, Rátgéber Akadémián való vendégszerepléséről kevesebb pozitívumot lehetett lejegyezni. Somi Zsolték lábaiban valószínűleg benne maradt az előző napi fáradtság, amit az NKA repülőrajtot véve kihasznált, és tíz perc alatt jelentős előnyt dolgozott ki. A tendenciák sajnos továbbiakban sem változtak; a nagyszünetre minden kétséget kizáróan eldőlt az összecsapás, a harmadik negyed végére pedig már egészen tetemes űr tátongott a gárdák között. A Szendrei-legénység becsületére írható jóvá viszont, hogy a behozhatatlan deficit ellenére a negyedik negyedben is töretlen akarattal léptek parkettre – meg is lett az eredménye, hiszen ezen tíz minutum során jobbnak bizonyultak ellenfelüknél.

A hétvége mérlege tehát egy szoros és egy sima vereség – második számú kadettjeink mérlege ezzel 1-7-re módosult, ami továbbra is a C-csoport hetedik pozíciójára elég.

PVSK NKA/A-DEAC Kosárlabda Akadémia U16/B 78-62 (20-20, 16-14, 21-16, 21-12)

DEAC KA: Borbély 19/3, Szálkai 16/12, Nagy Emil 12, Somi 9, Nagy Erik -.
Csere: Balla -, Hamza 4, Lőcsei 2, Pénzes -, Szűcs D. -, Bige -.
Vezetőedző: Szendrei Fruzsina

NKA Pécs U16/B-DEAC Kosárlabda Akadémia U16/B 101-46 (24-5, 31-12, 34-12, 12-17)

DEAC KA: Borbély 9/3, Szálkai 4, Nagy Emil 1, Somi 12, Nagy Erik 7.
Csere: Hamza -, Lőcsei 9, Bige -, Szűcs D. 2, Balla 2, Pénzes -.