U16/B: PVSK győzelem a cívisvárosban

Jávor Barna és Szendrei Fruzsina együttese az Oláh Gábor utcán fogadta a pécsi alakulatot a korosztályos bajnokság rájátszásának szombat délelőtti fordulójában. A hajdúságiak derekasan állták a sarat, azonban a szép megmozdulások ellenére sem tudták megállítani a dunántúli gárdát.

A kezdeti percekben a PVSK részéről estek a találatok, majd a hajdúságiak Szilágyi jól helyezett triplájával törték meg a jeget. (3-5) A hazaiak próbálkozását nem nézte jól szemmel a dunántúli együttes, és egy 7-0-ás futással közel tíz pontosra növelték fórjukat, időt is kért Jávor Barna. (3-12) A gyors taktikai megbeszélés után tovább hizlalták előnyüket a pécsiek, majd az etap hajrájában Szabó duplájával és Szilágyi újabb hármasával kapaszkodott fel a DEAC. (9-21) A második szakaszban Nagy büntetőivel folytatódott az építkezés, majd Debreczeni középtávolijával válaszoltak a túloldali elfutásra akadémistáink. (13-27) A negyed derekán Gábor-Győri kosarával folytatta a hajdúsági együttes, ám a vendégek sem tétlenkedtek és Szabó akciója után már húsz pontos differencia állt az Oláh Gábor utcai sportcsarnok eredményjelzőjén. (15-35) A szünet előtti minutumokban Debreczeni vezetésével igyekezett csillapítani a különbséget a hajdúsági együttes, de a mecsekaljaiak Kóthay távolija ellenére is húsz feletti előnnyel várhatták a folytatást. (22-45)

A fordulás után teljes erőbedobással dolgoztak kadettjeink hátrányuk olvasztásán, azonban a riválisuk sem tétlenkedett és a gyors elfutásokkal rendre meghiúsították a debreceni közeledést. Nem sokkal később Nagy remek hármasával lassította a Pécset a DEAC, ám nem sikerült tartósan kizökkenteni őket, így a különbség már harminc pontos volt, időt is kért a hazai stáb. (27-57) A negyedik játékrész előtti percekben egy lendületes véghajrát indított a PVSK, amit Szabó találata sem lassított, az érdemi kérdéseket pedig ezzel már mondhatni le is zárták a fekete mezesek. (31-68) Az utolsó tíz percben beindult az adok-kapok és felváltva estek a találatok, a házigazdák minden erejükkel az eredmény kozmetikázásán dolgoztak Szilágyi és Debreczeni vezetésével. (42-77) A találkozó végjátéka már nem sok meglepetést tartogatott, a fehér mezesek még igyekeztek szépíteni, de a hajrában ténylegesen pontot tett a párharc végére a vendég alakulat. (49-95)

DEAC KA U16/B- PVSK NKA/A 49-95 (9-21, 13-24, 11-23, 16-27)

DEAC: Nagy 10/3, Szilágyi 9/6, Vállai -, Gábor-Győri 4, Debreczeni 8, csere: Szabó 6, Vadai -, Kóthay 9/3, Szilágyi 3/3, Kincses -.

Edzők: Jávor Barna, Szendrei Fruzsina