U16/B: Sorsdöntő véghajrá

Harmincegy pontos vereséget szenvedett a DEAC Kosárlabda Akadémia második számú kadett gárdája Nyíregyházán. Jávor Barna együttese számára, a bíztató második és harmadik negyed után végzetesnek bizonyult a hazaiak utolsó periódusban produkált futása.

A debreceniek a csoport harmadik helyén állomásozó NYKK Eötvös korosztályos csapatánál léptek parkettre péntek délután. Akadémistáink félve kezdték a találkozót, és a nagy iramot képviselő nyírségiek már az első tíz perc után kétszámjegyű fórnak örvendtek. (21-7) A folytatásra rendezték soraikat a fehér-feketék, Szűcs és Debreczeni találataival kezdték újra az építkezést, ám a hazai alakulat továbbra sem lassított. (33-17) A szünet előtt minden erejüket mozgósítva hajtottak a cívisvárosiak, de Oláh és Frank akcióival tartani tudták az eddig kiépített differenciát a szabolcsiak. (44-26)

A második félidőre próbált megoldást találni a házigazdák rohamaira a fehér-fekete gárda, Szűcs és Debreczeni tartotta a frontot Kóthay és Sándor találataival kiegészülve, de a debreceni deficit továbbra sem csökkent számottevően. (49-36) A záró periódust megelőző minutumok újfent az NYKK-ról szóltak, akik immáron húsz egység fölé repítették az eddig is mutatós fórjukat. (60-39) A negyedik szakaszra az érdemi kérdések már eldőlni látszottak, de a rivális továbbra sem lassított és a debreceni hibákat kihasználva egy elsöprő 15-0-ás futással mondhatni lezárták a találkozót. A menetelésüket Kóthay pontjai törték meg, majd a véghajrában még kozmetikázott a DEAC, a találkozó pedig Szűcs parádés hármasával zárult, de a hazai csapat újabb győzelme ekkor már nem forgott veszélyben. (80-49)

NYKK Eötvös U16 – DEAC KA U16/B 80-49 (21-7, 23-19, 16-13, 20-10)

DEAC: Tóth -, Sándor 5/3, Debreczeni 14/6, Vadai -, Szűcs 17/3, csere: Tóth-Struza -, Szabó 3, Kóthay 10, Nagy -, Vajas -.

Edzők: Jávor Barna, Szendrei Fruzsina