U16/B: Újpesten szakadt át a gát

Öt pontos győzelemmel zárta a Fiú Kadett bajnokság 11.fordulóját a DEAC Kosárlabda Akadémia második számú kadett alakulata Újpesten. Jávor Barna és Szendrei Fruzsina tanítványai a fordulás után jól váltottak ritmust, így sikeresen megszakították rossz sorozatukat.

Lendületesen kezdtek a fehér-feketék, Szűcs távolijával nyitottak mely egy 10-2-es rohanást kezdeményezett, majd ébredeztek a házigazdák is, így Tóth-Sturza és Vadai megmozdulásai ellenére is egállal zárult az első tíz perc. (19-19) A folytatásban próbálta a saját játékát játszani az Újpest, így az etap derekára már hét pontos előnyre tettek szert Gyuricza vezetésével. (28-21) A nagyszünetet megelőző percekben ritmust váltottak a hajdúságiak, akik Szűcs és Szabó kosaraival egylabdányira faragták deficitüket a félidőre. (38-35)

A fordulás után az eddigiekre is rátettek egy lapáttal a vendégek: Szabó-Zsámba és Szilágyi akcióival folytatták hátrányuk ledolgozását, ám a túloldalon is estek a találatok, öt perccel a záró periódus előtt újfent egyenlő állást mutatott az eredményjelző. (41-41) A szakasz végéhez közeledve megtalálták az ellenszert a cívisvárosiak a Megyeri Tigrisek kísérleteire, és a kőkemény védekezés eredményeként mindössze kilenc pontot engedélyeztek riválisuknak a negyed során. A dudaszó előtt pedig Szűcs és Szilágyi kosaraival hat pontos előnyt kovácsoltak maguknak Jávor Barna fiai. (47-53) A mindent eldöntő utolsó tíz percben beindult az adok-kapok, a DEAC Szabó-Zsámba vezetésével igyekezett tartani fórját. (57-62) A végjátékban minden követ megmozgattak a lila-fehérek, de Vadai távoli találatai a legjobbkor jöttek, majd nem sokkal később Szilágyi és Szabó-Zsámba duplái bebiztosították a hajdúsági győzelmet. (72-77) Kadettjeink így az idei esztendő utolsó bajnokiján megszerezték első győzelmüket.

Újpest MT/A – DEAC KA U16/B 72-77 (19-19, 19-16, 9-18, 25-24)

DEAC: Szűcs 17/6, Szilágyi 8, Szabó-Zsámba 16, Debreczeni 8, Sándor 3, csere: Kincses -, Nagy -, Tóth -, Szabó 7/3, Vadai 11/9, Tóth-Sturza 7.

Edzők: Jávor Barna, Szendrei Fruzsina