U16/B: Újra a siker útján!

Második számú kadett alakulatunk hazai pályán volt ismét eredményes, Szendrei Fruzsina tanítványai harmincöt pontos győzelemmel zárták a Szedeák elleni mérkőzésüket szombaton.

A pécsi rossz széria után ismét saját csarnokukban szerepeltek akadémistáink, a szegedi kadetteket fogadták szombat délután. A kezdeti percekben felváltva estek a találatok a Szent Efrémben, majd Kedvek és Somi vezetésével jól váltott ritmust a DEAC és szépen távolodott riválisától. (14-6) A negyed folytatásában igyekezett megszilárdítani fórját a Debrecen, ami Balla és Orvos remekelésével még Kutas túloldali akciói közepette is sikerült fiataljainknak. (26-14) A második negyedben is tudta tartani intenzitását a hajdúsági alakulat: újfent Orvos révén gyarapodtak a hazai pontok, majd a töretlen vendég kísérletek ellenére is Kedvek pontjaival sikeresen tovább növelték a felek közötti differenciát a nagyszünetre. (46-24)

A fordulás után változatlanul saját játékát játszotta a szép megoldásokkal operáló cívisvárosi együttes, akik továbbra is Orvos törekvéseivel távolodtak, majd Balla parádés hármasa után harmincra tornázták előnyüket. Az utolsó periódus előtt a szorosabb végjáték reményében próbált kozmetikázni a Szedeák, ám Szálkai megmozdulásai eredményeként negyven közeli különbség állt az etap végére az eredményjelzőn mieink javára. (73-36) A győztes kiléte a negyedik szakaszra már nem volt kérdéses, a kiegyensúlyozottabbnak mondható játékrész is kevésnek viszonyult akadémistáink megtöréséhez, így Szendrei Fruzsina legénysége Hamza kosaraival végérvényesen pontot tett az ütközet végére. (88-53)

DEAC KA U16/B – SZEDEÁK U16/A 88-53 (26-14,20-10,27-12,15-17)

DEAC: Kedvek 15, Orvos 19, Somi 6, Nagy E. N. 7, Fórián 12, csere: Hamza 7/3, Szálkai 8, Balla 10/6, Szűcs -, Pénzes -, Nagy E. 4, Bige -.

Vezetőedző: Szendrei Fruzsina, Másodedző: Szendrei József, Segédedző: Cserfalvi István

Szendrei Fruzsina: -Nagyon örülünk a győzelemnek ma estig. A mérkőzés bizonyos perceiben tudatosan és gyorsan játszottunk, ami fontos része a basketball developmentnek. Azon dolgozunk, hogy a pontos védekezési-, agresszív és tudatos szakaszokat meg tudjuk hosszabbítani. Tetszett a mai versenyszelleme a Srácoknak. Köszönjük szépen a szurkolást!