U16/B: Zuglói diadal a TÁG-ban

A DEAC Kosárlabda Akadémia második számú kadett csapata hazai pályán fogadta a Zuglói Sasokat a korosztályos bajnokság hétközi fordulójában. Jávor Barna és Szendrei Fruzsina tanítványai az első etapban még tartották a lépést, a folytatásban azonban saját szájízük szerint zárták le az összecsapást a fővárosiak.

A mérkőzést a hazai alkulat kezdte jobban, Vántus és Szűcs dobásaival dominálni tudtak a hajdúságiak. (8-3) A folytatásban a Zugló is elkapta a fonalat és hamar felzárkóztak a villámgyors elfutásaikkal, de előnyüket változatlanul igyekeztek tartani a mieink. (16-14) A negyed hátralévő perceiben beindult az adok-kapok, felváltva estek a találatok, de a két egységi fórt meg tudták őrizni Jávor Barna legényei. (28-30) A második felvonásban begyújtották a rakétákat a fővárosiak, Fekete vezetésével keményt tempót diktáltak, így nem sok babér termett a mieink számára a szünet előtti minutumokban, ez pedig a kialakult különbségen is megmutatkozott. (36-50)

A fordulás után rendezte a sorokat a DEAC, Vántus és Szabó-Zsámba révén próbáltak kapaszkodni, de a túloldalon sem lassult a játék, így a hátrány állandósulni látszott. (49-63) A záró etap előtt Szűcs megmozdulásaival tartotta a frontot a hazai alakulat, ám a dudaszó előtt Rapaport hárompontosával kontráztak akadémistáink megmozdulására a sasok. (57-74) A negyedik periódusra így már eldőltek az érdemi kérdések és az enerváltság jelei is megmutatkoztak a cívisvárosiak játékán, ezt a budapesti fiatalok gond nélkül ki is használták és meg sem álltak száz pontig, így gond nélkül zárták le az összecsapást. (66-100)

DEAC KA U16/B – Zuglói Sasok/A 66-100 (28-30, 8-20, 21-24, 9-26)

DEAC: Debreczeni 6, Kóthay -, Vántus 19/3, Szabó-Zsámba 9, Szűcs 23/6, csere: Szilágyi -, Nagy -, Tóth 2, Vadai 3/3, Sándor 2, Vajas 2, Szabó -.

Edzők: Jávor Barna, Szendrei Fruzsina

Jávor Barna: -Az előzetesen megbeszélt feladatokból semmit sem tudtunk megvalósítani a mérkőzésen, energia nélkül kosárlabdáztunk, aminek a vége egy sima vereség lett. Mindenkinek el kell gondolkodnia, ilyen hozzáállás azért nem volt jellemző az utóbbi időszakban, plusz ami nagyon bosszantó volt, hogy a guruló szabad labdákra sem vetődtünk, és az összes ilyen kétes labda az ellenfélhez került. Ki kell javítanunk a hibákat és holnap már úgy érkezni az edzésre, hogy maximálisan felkészüljünk az EYBL-re.