U16: Diadal Újpesten, bíztató játék itthon

A DEAC Kosárlabda Akadémia kadett alakulatai megkezdték a korosztályos bajnokság alapszakaszának küzdelmeit. Az U16/A együttes az Újpest MT/A otthonában diadalmaskodott, míg második számú csapatunk a Szent Efrém tornacsarnokban látta vendégül a pécsi fiatalokat.

A felkészülési időszakot követően a 2023/24-es kiírásban először szerepelt tétmérkőzésen az U16/A csapat. Jávor Barna és Nagy Lajos tanítványai a Megyeri Tigrisek csarnokában kezdte a kadett bajnokság küzdelmeit, rögtön a bajnokság főtábláján. Akadémistáink nem tétlenkedtek: Szafkó tripláját Vadai hármasa követte, majd újabb távoli találatok érkeztek, így már a negyedik percben kétszámjegyű fórra tettek szert. (4-14) A folytatásban sem lassult a játék, Horváth és Molnár révén egyre inkább kezdte elkapni a fonalat az Újpest, viszont a mieink Kedvek közelije után konzerválni tudták tíz egységnyi előnyüket az etap végére. (19-29) A második etap szinte azonos pontokkal zárult, Vadai és Szafkó vezetésével megállíthatatlannak bizonyult a DEAC, így a túloldali villanások ellenére is Szűcs kosara után már húszra gyarapodott a debreceni előny a nagyszünetre. (37-57)

A harmadik játékrészre rendezték a sorokat a fővárosiak, és Gyuricza vezetésével beszorították tíz alá a deficitüket. (63-72) Az utolsó tíz perc így kiélezett küzdelmet hozott, felváltva estek a találatok, majd a mérkőzés hajrájában Szűcs hárompontosával és Debreczeni közelijével tartani tudta a tíz pontos különbséget a hajdúsági gárda, így 86-96-ra legyőzték a lila-fehéreket a korosztályos bajnokság alapszakaszának első fordulójában.

Újpest MT/A – DEAC KA U16/A 86-96 (19-29,18-28,26-15,23-24)

DEAC: Szűcs 21/9, Szafkó 31/12, Vadai 14/6, Gábor-Győri 7, Huszka 2, csere: Éles 3/3, Fórián 6, Kedvek 6, Debreczeni 2, Orvos 4, Szabó -.

Helyszín: PHOENIX Sportcsarnok Fót

Vezetőedző: Jávor Barna, Másodedző: Nagy Lajos.

Az alapszakasz felsőházának első mérkőzésén az NKA Pécs U15/B együttesét fogadta U16/B csapatunk a Szent Efrém tornacsarnokban vasárnap délután. A találkozó kezdeti perceiben felváltva estek a találatok, nem sokkal később pedig a dunántúliak távolodni kezdtek, a fehér-feketék azonban Somi és Székely kosaraival tartani tudták a lépést. A periódus végéhez közeledve töretlenül hajtott a Pécs, ám Mónus és Borbély révén mindössze hat pontos differenciával zárult a játékrész. (21-27) A második etap első fele inkább a vendégekről szólt, a mieink mindössze három pontig jutottak, majd öt perccel a nagyszünet előtt Somi büntetői törték meg a hajdúsági a kosárcsendet, magához is hívta övéit Szendrei Fruzsina. A taktikai megbeszélést követően a túloldalon Inalegwu vezetésével továbbra is távolodott a rivális, a dudaszó előtt pedig Mónus pazar középtávolija ellenére is tizenhattal ment az NKA. (37-53)

A fordulást követően Nagy triplájával folytatta a hátrány olvasztását a DEAC, majd Mónus és Székely gyönyörű összjátékával robogtak tovább, így immáron a 10-1-es futás eredményeként már csak hét pontra voltak a narancs-feketéktől. (47-54) A negyed derekán töretlenül hajtottak a cívisvárosiak, akik Hamza és Székely találatával háromra faragták hátrányukat, majd az utolsó felvonás előtt Raj és Inalegwu visszahozták a kétszámjegyű mecsekaljai fórt. (60-75) A negyedik periódusban visszaépítette húsz pontos előnyét a Rátgéber Akadémia, a végjátékban pedig Borbély megmozdulásai ellenére a száz pontos határt éppen megütve lezárta a találkozót a vendég alakulat. (75-100)

DEAC KA U16/B – NKA Pécs U15/B 75-100 (21-27, 16-26, 23-22, 15-25)

DEAC: Borbély 14/6, Mónus 10/3, Somi 9, Nagy 10/6, Székely 14/6, csere: Szűcs -, Lőcsei 2, Balla 6, Hamza 2, Szálkai 3/3, Pénzes -, Kovács 5.

Vezetőedző: Szendrei Fruzsina, Másodedző: Szendrei József, Segédedző: Cserfalvi István.

Szendrei Fruzsina: -Kifejezetten örülök, hogy egy ilyen mérkőzéssel itthon kezdhettük meg az alapszakaszt, ahol egy hozzánk hasonló gyors, 1-1-en alapuló játékot játszó csapat volt az ellenfelünk. Helyenként kifejezetten szépen járattuk a labdát, amiből jó dobóhelyzeteink alakultak, azonban ennek megjelent az antitézise is a 100 kapott pontban. Azt gondolom, hogy ez a mérkőzés azért volt fontos, mert szépen mutatta, hogy kinek miben kell előrébb lépnie, s hogy a védekezésünkön miként szeretnénk szigorítani. Köszönjük szépen a szurkolást!