U16: Fájó vereség a „B” döntő nyitányán

Három ponttal alulmaradt a DEAC Kosárlabda Akadémia U16-os csapata a Szolnoki Sportiskola gárdájával szemben a Nemzeti fiú Kadett Bajnokság „B” döntőjének első mérkőzésén. Tedi Bukov és Halmai Norbert tanítványai csütörtökön a 13-16. helyért folytathatják a küzdelmeket.

Alig két nappal az elveszített keresztjáték-párharcot követően kedd délután már a Budapesten rendezett B-döntőben léptek pályára kadettjeink. Seszták Miklósék azzal a Szolnoki Sportiskolával csaptak össze az elődöntőért, amelyet az alapszakasz során már kétszer is le tudtak győzni. Az egyenes kieséses rendszerben azonban bármi megtörténhet, a hosszabb felkészülési idő pedig a Tisza-partiak esélyeit növelte.

Jobban is kezdett a Szolnok, Orszáczky-Nagy Zalán vezetésével egy 8-2-es futással indítottak a piros-mezesek. Két perccel az első negyed vége előtt Varga Boldizsár hármasával kis híján utolérte riválisát a DEAC (9-12), de Tóth József és Csikós Dávid kosarainak köszönhetően újfent elléptek a Sportiskolások. (9-16) A nyitó felvonás utolsó pontjain Jankó Csaba és Czipka Milán osztoztak, négy egységre faragva a különbséget a pihenőre. (12-16)

A szünetben rendezték soraikat a hajdúságiak, és egy 7-0-s rohamnak köszönhetően átvették a vezetést. (19-16) Erre azonnal reagáltak a szolnokiak, akik egy 15-2-es szériát produkálva kétszámjegyű előnyre tettek szert. (21-31) Horváth Ákos három sikeres büntetője után még tovább nyílt az olló (23-36), de a félidőre sikerült kozmetikáznia az álláson a Bukov-legénységnek. (29-38)

A palánkcsere után állandósult a tíz körüli differencia, a főként a Tóth-Csikós duó eredményességére építő SZSI a cívisvárosiak minden felzárkózási kísérletét sikerrel hárította. A harmadik negyed végére tovább nőtt a piros-fehér fór, így rendkívül nehéz helyzetből, mínusz tizenkettőről mehettek neki a záró játékrésznek Balázsi Ákosék. (47-59)

Az utolsó tíz percre aztán magukhoz tértek akadémistáink, Varga közelije után Czipka és Jankó is a helyére tett egy-egy triplát, a csata pedig újból nyílttá vált. Jankó következő hárompontosával a harmincötödik minutumban az egyenlítés is összejött (65-65), már csak az volt a kérdés, kitart-e az elsöprő lendület a lefújásig.  Debreceni szemszögből a lehető rosszabbkor szerezte meg első mezőnykosarait a Sportiskolás Boll Patrik, visszavette a vezetést Szolnok. (69-73) Még mindig volt azonban esélyünk fordítani, hiszen Varga kettese és Seszták büntetője után egy pontra csökkent hátrányunk. (72-73) Ez viszont sajnos már nem jött össze, miután a szolnoki Csikós Dávid két kulcsfontosságú duplával az övéi javára billentette a mérleg nyelvét.

Folytatás csütörtökön, a Körmendi Törpördögök ellen.

DEAC Kosárlabda Akadémia U16 – Szolnoki Sportiskola U16 74-77 (12-16, 17-22, 18-21, 27-18)

DEAC KA: Jankó 13/9, Seszták 9, Balázsi 2, Czipka 17/6, Varga 19/3.
Csere:
Tóth 6/6, Illés 6, Orosi 2, Makray, Major, Fekete, Schwarczenberger.
Vezetőedző: Tedi Bukov
Másodedző: Halmai Norbert

Tedi Bukov: – Egyáltalán nem volt időnk felkészülni erre a mérkőzésre, sem mentálisan, sem fizikálisan. Rengeteg labdát adtunk el, és hiányzott a megszokott intenzitás is a játékunkból. Nagyon fájó a vereség mindnyájunk számára, de fel kell állnunk a padlóról csütörtökre.