U16: Felemás forduló

Az U16/A egy székesfehérvári győzelemmel feledtette a szerdai fiaskót, míg az U16/B alakulat a PVSK ellen szenvedett vereséget hazai pályán.

A nemzetközi EYBL után ismét a magyar bajnokságban léptek parkettre Szendrei Fruzsina tanítványai. A találkozót Bősz és Somi találataival kezdték a mieink, majd Nagy triplájával távolodtak, fórjukat pedig a vendégek akciói ellenére újfent Bősz kosarai révén őrizték, így három egységnyi DEAC előny állt a táblán tíz perc játék után. (24-21) A folytatásban ritmust váltott a Pécs: Rácz és Galambos vezetésével kis híján ledolgozták hátrányukat, a szünet előtt így jókor jött Bősz távolija, minek eredményeként tartani tudták a különbséget a hazaiak. (34-37)

A térfélcserét követő percek a mecsekaljaiaknak kedveztek, akik Mónus és Bősz megmozdulásai ellenére is fordítani tudtak, a záró szakasz előtt pedig közel tizenöt egységnyi fórra tettek szert. (48-62) A negyedik játékrészben még próbált javítani a Debrecen, ám a pécsiek továbbra is magas fordulatszámon pörögtek, így Bősz remekelése, valamint Balla és Hamza kosarai csak kozmetikázásra volt elég a dudaszó előtt. (67-78)

Első számú kadettjeink a hétközi Honvéd elleni vereség után Székesfehérváron bizonyíthattak, Jávor Barna gárdája lendületesen nyitott, Szafkó és Sándor vezetésével pedig már az első etapban kétszámjegyűre tornázták a felek közötti differenciát. (16-28) A második szakaszban próbált közeledni az Alba, ám a hajdúságiak többek között Szűcs és Kedvek révén magabiztosan tartották a lépéselőnyt a félidőben is. (37-50)

A fordulás után még magasabb fokozatba kapcsoltak akadémistáink, akik újfent Kedvek akcióival gyarapították a pontokat, majd a Fehérvár közeledési próbálkozásait sikeresen hárítva, többek között Sándor és Szűcs vezetésével ledolgozhatatlan előnnyel álltak a záró periódus előtt. (47-80) A hajrára az érdemi kérdések már eldőlni látszottak, a házigazdák azonban nem könnyítették meg a DEAC dolgát, végül azonban a fehér-feketék csapatként győztek le a székesfehérváriakat vasárnap este idegenben. (67-99) A végül közel száz pontos diadalhoz minden játékos értékes pontokkal járult hozzá a korosztályos bajnokság alapszakaszának 9.fordulójában.

DEAC KA U16/B – PVSK NKA/A 67-78 (24-21, 10-16, 14-25, 19-26)

DEAC: Somi 13, Nagy E. 2, Mónus 6, Nagy E. N. 12/6, Borbély 4, csere: Bősz 19/9, Fárbás 2, Hamza 7, Szálkai -, Lőcsei -, Balla 2.

Vezetőedző: Szendrei Fruzsina, Másodedző: Szendrei József

Alba Fehérvár – DEAC KA U16/A 67-99 (16-28, 21-22, 10-30, 20-19)

DEAC: Szafkó 16/12, Sándor 17, Szűcs 24/15, Vadai 6/3, Kedvek 7, csere: Fárbás 2, Orvos 7, Fórián 5/3, Gábor-Győri 5, Éles 10/6.

Vezetőedző: Jávor Barna, Másodedző: Nagy Lajos