U16: Győzelem a fővárosban, vereség Szolnokon

A DEAC Kosárlabda Akadémia kadett csapatai idegenben léptek parkettre a korosztályos bajnokság rájátszásának szombati fordulójában. Bazsik Péter fiai a Zsíros Akadémia csarnokában folytatták tovább győzelmi szériájukat, míg Gál Balázs legénysége a szolnoki fiatalok ellen maradt alul.

Budapesten, a Zsíros Tibor Kosárlabda Csarnokban folytatta a rájátszást az U16/A alakulat. A találkozót lendületesen kezdte a hazai gárda: egy 8-2-es futással mutatkoztak be. Később Fekete Balázsék is megkezdték a pontgyártást, így az etap felére már öttel ment a DEAC. (8-13) A negyed végéhez közeledve Váróczy triplájával és Szilágyi találataival szépen tartotta előnyét a fehér-fekete együttes. (18-25) A folytatásban is egyre inkább  a vendégek domináltak, Csécsei megmozdulásaival tovább távolodott a Debrecen, majd Kincses triplájával már kétszámjegyű differenciával álltak a felek. (25-37) A szünet előtt Fekete és Váróczy rendre válaszoltak a házigazdák zárkózási kísérleteire, majd a félidő véghajrájában Fekete-Gál akcióinak köszönhetően csaknem húsz pontosra hízott a hajdúsági előny. (33-51)

A fordulás utáni periódus sem szűkölködött kosarakban, Fekete Balázs tripláival hamar húsz fölötti különbséget mutatott az eredményjelző. (40-66) A záró felvonás előtt Sziegl és Csécsei találataival tovább nyílt az olló, így az utolsó negyed előtt már a harmincat súrolta a DEAC kiépített fórja. (57-85) A negyedik etapra már eldőltek az érdemi kérdések, szinte akadémistáink zsebében volt az újabb diadal. A budapestiek azonban nem adták fel, és jócskán felzárkóztak az utolsó játékrészben, a Bazsik-csapat azonban Makray és Mátyus kosaraival, kis híján a száz pontot is átlépve, magabiztosan tett pontot a találkozó végére. (81-99)

Az U16/B együttes Szolnokon játszotta harmadik mérkőzését a rájátszásban. Már az összecsapás elején próbált előnyre szert tenni a hazai csapat, ám a DEAC Balogh és Handari révén szépen tartotta a frontot. (6-4) Később magasabb fordulatszámra kapcsoltak a szolnokiak és Nagygyörgy József vezényletével hat pontos előnyre tettek szert. (17-11) A hajdúságiak próbáltak lépést tartani, ám egyelőre nem találtak megoldást a Tisza-partiak gyors letámadásaira. (32-13) A második negyedben Vántus triplájával faragtak a különbségen a debreceniek, majd Wágner és Szabó-Zsámba közelije törte meg a fehér-fekete csendet, de a különbség ekkor már harminc fölötti volt. (58-26)

A pihenő után mindent megtett a vendég csapat a szépítés érdekében, Wladimir és Vántus után Balogh kosaraival próbált tapadni a DEAC, de a Szolnok változatlanul távolodott. (87-45) A záró felvonásra kicsit lassabb kosárlabdát játszottak a hazaiak, a mieink Handari és Balogh akcióival kozmetikáztak az eredményen, de ellenfelük a bravúros megoldásokkal, a száz pontot is átlépve zárta le a mérkőzést.(104-59)

Zsíros Akadémia Kőbánya/A – DEAC KA U16/A 81-99 (18-25, 15-26, 24-34, 24-14)

DEAC: Fekete-Gál 20/12, Váróczy 12/6, Szilágyi 8, Fekete 19/15, Makray 4, csere: Csécsei 9/3, Mátyus 8, Sziegl 6, Csuja -, Nagy 4, Kincses 3/3, Schmiedt 6/6.

Edzők: Bazsik Péter, Jávor Barna

Szolnoki KA/A – DEAC KA U16/B 104-59 (32-13, 26-13, 29-19, 17-14)

DEAC: Handari 10/3, Wágner 4, Balogh 15, Wladimir 9, Vántus 10/3, csere: Hárskuti 2, Molnár -, Szabó-Zsámba 2, Vágó 2, Szűcs 1, Pálfi -, Bogdán 4.

Edzők: Gál Balázs, Halmai Norbert, Szendrei József