U16: Győzelmet hozott a kőkemény védekezés

Tizennégy pontos sikerrel abszolválta a DEAC Kosárlabda Akadémia U16-os csapata a Szolnoki Sportiskola elleni bajnokit. Tedi Bukov és Halmai Norbert együttese a nyögvenyelős kezdés után a második negyedben átrohant ellenfelén, amivel megalapozta későbbi győzelmét.

Nagy iramban kezdődött a találkozó, mindkét fél energikusan vetette bele magát a küzdelembe. Támadásról támadásra változott a vezető csapat kiléte, debreceni oldalon Varga Boldizsár, a szolnokiak részéről pedig Tóth János jeleskedett. Utóbbi kosarával zárult az első negyed, így tíz perc játék után a vendégeknél volt az előny. (15-16)

A rövid szünet után a Sportiskolás Csikós Dávid egy triplát és egy duplát is elsüllyesztett a DEAC gyűrűjében, amivel hat ponttal ellépett a Szolnok. A nagyobb bajt megelőzvén érkezett is a hajdúsági letámadás, ami teljesen megbénította a piros-fehérek támadójátékát. Sorra hajszolták eladott labdákba a szolnokiakat Seszták Miklósék, akik egy 21-3-as (!) futással a félidőben már megnyugtató, tizenkét pontos különbséggel vezettek. (36-24)

A térfélcserét követően igyekezett rendezni a nyílt kérdéseket a cívisvárosi gárda, Debreczeni Olivér és Jankó Csaba is eredményesen kosárlabdázott, Debreczeni kettesével a huszonharmadik percre tizenkilencre hízott a differencia. (46-27) A játékrész végére ebből mindössze kettőt tudtak lefaragni a vendégek, így a hazaiaknak a záró felvonásban már csak az eredmény megtartására kellett ügyelniük.

A negyedik negyedben mindössze tizenegy pont esett, Tedi Bukov pedig minden kerettagnak lehetőséget biztosított. Játékosai meg is hálálták a bizalmat, Varga Boldizsár (11 pont, 17 lepattanó) és Czipka Milán (10 pont, 12 lepattanó) dupla-dupláig jutott, míg Jankó Csaba (14 pont, 7 lepattanó, 7 gólpassz) három mutatóban is figyelemre méltó számokat hozott.

DEAC Kosárlabda Akadémia U16 – Szolnoki Sportiskola 58- 44 (15-16, 21-8, 18-13, 4-7)

DEAC KA U16: Jankó 14/6, Seszták 6, Debreczeni 9/3, Czipka 10, Varga 11.
Csere:
Szűcs 2, Vitányi 2, Papp 2, Makray 1, Zsiros 1, Szabó -.
Vezetőedző: Tedi Bukov
Másodedző: Halmai Norbert

Tedi Bukov: – A héten teljesen kizökkentünk hagyományos ritmusunkból tesztjeink és egyéb elfoglaltságaink miatt, ami meg is látszott az első negyedbeli teljesítményünkön. Nehezen alkalmazkodtunk a Szolnok stílusához, de a második játékrészben felkeményedett a védekezésünk, támadásban pedig jobban megbecsültük a labdát. A lepattanók terén is nagy fölényben voltunk, így összességében megérdemelt győzelmet arattunk.