U16: Irány az országos döntő!

A ZTE KK elleni nagy arányú győzelemmel egy fordulóval a rájátszás vége előtt bebiztosította helyét a korosztályos bajnokság fináléjában az U16/A alakulat. A második számú kadett együttes pedig ismét a Basketbajával csapott össze, ám hazai pályán sem tudták megszorongatni a csoportelső Duna-partiakat.

A pécsi fiaskó után hazai pályán folytatta a rájátszás küzdelmeit az U16/A gárda, Makray Áronék a csoportjuk utolsó helyén állomásozó ZTE KK kadettjeit fogadták az Oláh Gábor utcán. Már a mérkőzés kezdeti perceiben igyekeztek előnyt kovácsolni maguknak akadémistáink, akik Nagy és Makray vezetésével nyolc pontos fórral zárták az első tíz percet. (22-14) A második periódusban rátett még egy lapáttal az eddigiekre a DEAC és egy 7-0-ás rohammal folytatták a távolodást. A szünet előtti pillanatokban próbálta csillapítani mieink elfutásait a Zalaegerszeg, de többek között Szász-Veres és Vállai révén, valamint Váróczy hármasával közel harminc pontra gyarapodott a különbség a fordulásra. (54-25)

A harmadik negyedre még magasabb fokozatba kapcsolt a hazai együttes, Váróczy és Nagy villanásaival egy 10-2-es futással adták meg a folytatás alaphangját. Ugyan ebben a szakaszban már több lehetőséghez jutottak a kék mezesek, de Szűcs távolijával változatlanul a cívisvárosiak diktálták a tempót, így a differencia a negyven egységet is átlépte az utolsó játékrész előtt. (80-39) A végső felvonásra az érdemi kérdések így már eldőltek, amit a kezdetekben esett kevesebb találat is tükrözött. Nem sokkal később Handari és Vántus szolgáltatták a hazai pontokat, a ZTE pedig Tóth és Károlyi dobásaival próbált kozmetikázni, a végjátékban azonban Wágner és Váróczy vezényletével magabiztosan, a száz pontos álomhatárt is átlépve zárta le a találkozót a DEAC. (101-60) A fehér-feketék az előző szezonhoz hasonlóan már biztos résztvevői a júniusi országos fiú kadett döntőnek.

DEAC KA U16/A – Zalakerámia ZTE KK/A 101-60 (22-14,32-11,26-14, 21-21)

DEAC: Makray 9/3, Nagy 13, Váróczy 22/12, Handari 15/9, Szász-Veres 12/6, csere: Vántus 5/3, Szabó-Zsámba 11, Szűcs 5/3, Vállai 5/3, Wágner 2, Szilágyi 2, Szabó -.

Edzők: Gál Balázs, Szendrei József

Gál Balázs: -Örülök neki, hogy ilyen nagy energiával és önzetlenül kosárlabdázott a csapat. Voltak részfeladataink, amiket szerettünk volna megvalósítani, ez többé kevésbé sikerült is. A győzelmünkkel pedig be tudtuk biztosítani az országos döntőn azt a pozíciónkat, amit év elején kitűztünk, úgyhogy azt gondolom, elégedettek lehetünk, de van még min javítani persze a jövőben, dolgozni fogunk a hiányosságainkon, nem áll meg a munka.

Az utóbbi fordulóhoz hasonlóan ismét a Basketbaja gárdájával csaptak össze Jávor Barna fiai, a csoport élén tanyázó Duna-partiak a Nagyerdőn sem tétlenkedtek, és egy lendületes első periódussal Sándor pontjai ellenére is tizenöt pontos fórnak örvendtek tíz perc játék után. (6-21) A folytatásra igyekezett felzárkózni a hajdúsági csapat, akik újfent Sándor révén kezdték meg hátrányuk olvasztását. A szünet előtti minutumok azonban ismét a vendégek szájíze szerint alakultak, így a differencia már húsz egység felett járt a félidőre. (22-44)

A folytatás kiegyenlített játékot hozott, felváltva estek a találatok, azonban a DEAC Sándor remekelése ellenére sem tudott közelebb kerülni riválisához, így a felek közötti különbség mindössze egy egységgel csökkent a mindent eldöntő utolsó felvonás előtt. (41-62) A negyedik játékrészben megelégelte a Debrecen felzárkózási kísérleteit a vendég gárda, és hiába a töretlen fehér-fekete megmozdulások, egy ellentmondást nem tűrő periódussal végérvényesen pontot tett a mérkőzés végére a Basketbaja. (49-94)

DEAC KA U16/B – BASKETBAJA SE/A 49-94 (6-21,16-23,19-18,8-32)

DEAC: Sándor 26, Szabó Márk 7/3, Vajas 5, Gábor-Győri 3, Szabó-Máté 3, Szilágyi K. 3, Szűcs 2, Kincses -, Kóthay -, Szilágyi B. -.

Edzők: Jávor Barna, Szendrei Fruzsina