U16: Küzdelmes győzelem Zalában

Kiegyenlített első húsz percet követően a harmadik negyedben megléptek kadettjeink a Zalaegerszeg elleni találkozón, és az ott kiépített előnyüket meg is tudták tartani az összecsapás végéig.

Gál Balázs alakulata esélyeshez méltón indított a ZTE ellen, a fehér-feketék korán néhány pontos vezetéshez jutottak, és bár a hazaiak nem hagyták magukat jelentősen leszakítani, a tempót egyértelműen a mieink diktálták. A játék képében azonban a nyitó felvonás hajrájában változás következett be, ugyanis a dunántúliak egy 8-0-s szakaszt produkálva fordítani tudtak a pihenőre. (21-17)

A második etap elején már hategységnyire rúgott a DEAC hátránya, de Sziegl Gábor és Szabó Márk hármasai átlendítették a hullámvölgyön akadémistáinkat. A két triplára egy egerszegi időkérés érkezett válaszul, melyet követően fej-fej mellett haladtak tovább a csapatok, a félidőben éppen a hajdúságiak jártak minimálisan előrébb. (33-34)

Az áttörést a harmadik periódus hozta meg utánpótlásműhelyünk növendékei számára, akik a két távolit is behintő Makray Áron vezényletével egy 10-0-s futást mutattak be, majd Váróczy Gergő is megvillant, így a huszonhetedik minutumra kétszámjegyűre hízott a vendégfór. (43-55) A házigazda sorozatban hét pontot szerezve igyekezett meccsben maradni, ám Handari Máté még a szünet előtt betalált, ezzel 57-50-re módosítva az állást.

A meglehetősen kosárszegény utolsó játékrész kezdetén a ZTE ráijesztett ifistáinkra, 59-56-nál ismét csak egylabdányi volt a felek közötti differencia. Makray Áron 2+1-es akciója lélektanilag nem is jöhetett volna jobbkor a Gál-tanítványoknak, ezután pedig Vántus Botond kettese juttatta valamelyest megnyugtató előnyhöz a cívisvárosiakat. Ugyan a kék-fehérek foggal-körömmel kapaszkodtak, felzárkózási kísérleteiket hárították kadettjeink – a debreceniek a lefújáskor második rájátszásbeli diadalukat ünnepelhették, míg összesített mérlegük 4-5-re módosult.

Zalakerámia ZTE KK U16 – DEAC Kosárlabda Akadémia U16 59-66 (21-17, 12-17, 17-23, 9-9)
DEAC KA: Vántus 2, Sziegl 5/3, Váróczy 8/3, Szász-Veres 17/3, Nagy -.
Csere: Makray 21/6, Handari 6, Szabó M. 5/3, Wágner -, Szabó-Zsámba 2.
Vezetőedző: Gál Balázs
Másodedző: Szendrei József