U16: Legyőztük a Körmendet, cél a tizenharmadik hely

Végig vezetve, tizenhat pontos sikert aratott a DEAC Kosárlabda Akadémia U16-os csapata az AKMÉ Körmendi Törpördögök gárdája felett a Nemzeti fiú Kadett Bajnokság „B” döntőjén. Tedi Bukov és Halmai Norbert tanítványai a szombati helyosztón a 13. helyért léphetnek pályára az Atomerőmű SE együttese ellen.

A Szolnok elleni lesújtó vereséget követően gyorsan talpra kellett állniuk kadettjeinknek, hiszen következett az újabb csata, ezúttal a Körmendi Törpördögökkel szemben. A két csapat még nem találkozott az idei kiírás során, így mindösszesen ez a negyven perc állt a felek rendelkezésére megismerkedni egymással.

A mieink rendkívül feltüzelten érkeztek a parkettre, Varga Boldizsárék minden áron be akarták bizonyítani, hogy az év végi formahanyatlás csak egy hullámvölgy eredménye, és semmi több. Ennek megfelelően 7-7 után egy 8-0-t futott a Czipka Milán vezette DEAC, amivel ellépett a Bukov-legénység. A negyed hátralévő részében sem változott számottevően a különbség, 22-16-os állásnál érkezett el az első pihenő.

A folytatásban tovább növelte előnyét a hajdúsági alakulat, Balázsi Ákos kosarai tizenötre hízlalták az előnyt. (35-20) A remekül játszó Czipka negyedik triplájával a félidő vége felé húsz felé konvergált a különbség (46-28), de a nagyszünetig már csak a körmendi Horváth Zsolt volt eredményes, így 46-30-as DEAC-fórral fordultak a felek.

A térfélcserét követően életjelet adtak a piros-feketék is, rohamosan fogyasztani kezdték hátrányukat Nagy Péterék. A Törpördögök egy 15-3-mas rohammal nyitották a harmadik negyedet, amivel újra szorossá vált az ütközet. (49-43) A gödörből Seszták Miklós találatai jelentették a kiutat, de ezekkel együtt is minden kérdés nyílt maradt a záró felvonásra. (56-48)

A záró etapban aztán a vasiak minden próbálkozása ellenére állandósult a differencia, a legközelebb Tóth-Erdei Máté büntetője után járt az egyenlítéshez a Körmend. (58-53) Az utolsó három percben a cívisvárosiak még egy fokozattal feljebb kapcsoltak, és eldöntötték a mérkőzést. Ezzel a győzelemmel biztossá vált, hogy Jankó Csabáék szombaton a 13. hely megszerzéséért küzdhetnek majd, ellenfelük pedig az Atomerőmű SE lesz.

DEAC Kosárlabda Akadémia U16 – AKMÉ Körmendi Törpördögök 82-66 (22-16, 24-14, 10-18, 26-18)

DEAC KA: Jankó 12/6, Seszták 18, Czipka 17/12, Orosi 7/3, Varga 9.
Csere: Balázsi 7/3, Illés 6/6, Major 6/3, Tóth, Fekete, Makray, Schwarczenberger.
Vezetőedző: Tedi Bukov
Másodedző: Halmai Norbert

Tedi Bukov: – Nagyon jó első félidőt játszottunk, talán még nagyobb sebességgel is kosárlabdáztunk a kelleténél. Sajnos a faultgondjaink miatt a második húsz perc során kevésbé lehettünk agresszívak védekezésben, aminek köszönhetően ellenfelünk visszajött a meccsbe. Óriási pozitívum, hogy mind a tizenkét játékosom pályára tudott lépni, és mindegyikük hozzá is tett a sikerhez. Mindent meg fogunk tenni, hogy jó eredményt érjünk el a szezon utolsó meccsén.