U16: Magabiztos győzelem az Újpest ellen!

Jávor Barna tanítványai nem fukarkodtak a kosarakkal vasárnap délután; 107 egységgel terhelték meg az Újpest gyűrűjét, és nagyarányú sikert arattak hazai közönségük előtt.

Kissé nehézkesen indult be U16-os csapatunk szekere a Megyeri Tigrisek ellenében, a találkozó korai szakaszában inkább a vendégek akarata érvényesült. A nyitónegyed közepén már kilenc pontos hátrányban voltak Szafkó Márkék, ám ekkor gyökeres fordulat következett be a játék képében. A fehér-feketék ugyanis a kisszünetig két büntetőn kívül több találatot már nem engedélyeztek riválisuknak, miközben ők huszonegy egységet tettek fel az eredményjelző táblára. (27-17) A pihenőt követően aztán bepótolták az elmaradó kosarakat a negyedik kerületiek, egy 10-0-s futással gyorsan utol is érték akadémistáinkat. Pillanatnyi megtorpanásukat szerencsére hamar feledtették ifistáink, és rohamra rohammal feleltek. Nem is akármilyennel; a félidőig megduplázták pontjaik számát Jávor Barna tanítványai, és jelentős különbségű előnyt alakítottak ki. (54-32)

A differencia mértéke a fordulás után nagyságrendileg állandósult, a megnyugtató vezetést birtokló hajdúságiak azonban képesek voltak még egy lapáttal korábbi teljesítményükre. A harmadik etap hajrájában már harmincnál is nagyobb távolság tátongott a felek között, és bár ezen minimálisan kozmetikázni tudott a fővárosi gárda a felvonás lezárultáig, megszorongatni nem volt esélyük növendékeinket. (83-56) Az állást tekintve a negyedik negyedre eldőlni látszottak az érdemi kérdések, de a debreceniek a zsákban lévő diadal ellenére maximálisan kiszolgálták a hazai publikumot. A mérkőzés végére 107 pont szerepelt a Jávor-legénység neve mellett, melynek minden pályára kerülő játékosa betalált a lefújásig. Külön kiemelendő a huszonhét egységet termelő Szűcs Nándor, és az elképesztően magasnak számító, 45-ös teljesítményindexet összeszorgoskodó Szafkó Márk.  Kadettjeink ezzel a sikerrel 5-3-ra módosították mérlegüket az alapszakaszban, amivel csoportjuk harmadik helyén állnak.

DEAC Kosárlabda Akadémia U16/A-Újpest-MT/A 107-68 (27-17, 27-15, 29-24, 24-12)

DEAC KA: Szűcs 27/9, Szafkó 14/3, Vadai 12/6, Kedvek 10, Sándor 11.
Csere: Orvos 9/3, Gábor-Győri 3, Fórián 8/3, Huszka 13.
Vezetőedző: Jávor Barna