U16: Magabiztos győzelem idegenben, papírforma vereség itthon

A hétvégén újabb fordulót rendeztek a Nemzeti Fiú Kadett Bajnokság alsóházában. Bazsik Péter tanítványai közel ötven pontos sikerrel tértek haza a hűség városából, míg Gál Balázs együttese hazai környezetben maradt alul az Újpest gárdájával szemben.

Elsőszámú kadettjeink emlékezetesen indították soproni vendégszereplésüket, Laluska Bence egy zsákolással adta meg az alaphangot a mérkőzéshez. Az igazi áttörést mégis a második játékrész hozta meg a hajdúságiak számára, a főként Fekete Balázs eredményességére alapozó akadémistáink tizenegy pontos előnnyel vonulhattak a nagyszünetre. (25-36)

A fordulás után még egy sebességgel feljebb kapcsolt a DEAC, Fekete és Laluska ellentmondást nem tűrően kosárlabdázott, de Fekete-Gál Csongor és Váróczy Gergő is szépen termelte a kosarakat. A harmadik negyed végére egyértelműen kirajzolódtak az erőviszonyok, húszegységnyi különbség állt a felek között. (46-66) A végjáték igazi örömjátékot hozott, az utolsó felvonást 37-11-re nyerték meg a cívisvárosiak, akik Hámornyik Ákos révén a negyvenedik percben a százas álomhatárt is átlépték. A 103-57-es diadalból Fekete Balázs harmincegy ponttal, kilenc (!) szerzett labdával és 43-as VAL-mutatóval, míg Laluska Bence huszonkét ponttal és kilenc lepattanóval vette ki a részét.

Mindeközben a Tóth Árpád Gimnáziumban Gál Balázs fiai az Újpest MT alakulatával csatáztak. A fővárosiak nyilvánvaló fizikai fölényüket kihasználva már az összecsapás korai szakaszában tetemes előnyre tettek szert, 31-12-es lila-fehér vezetéssel végződött az első negyed. A folytatásban gyakorlatilag el is dőltek a vitás kérdések, a mieink támadójátékát teljesen megbénította az újpestiek  agresszív védekezése, az eladott labdákat pedig könyörtelenül kihasználták Barabás Balázsék.

A második félidőben egy sokkal harapósabb debreceni csapat futott ki a parkettre, ami az eredmény alakulásán is visszatükröződött. Szilágyi Péterék alaposan meglepték ellenfelüket, harcias fellépésüknek köszönhetően a harmadik negyedben nyolc pontot faragtak hátrányukból.  (41-73) A záró etapban aztán a Megyeri Tigrisek ismét érvényre juttatták dominanciájukat, újfent kinyílt az olló: a találkozó 101-56-os vendégsikerrel zárult.

Soproni SI KA SMAFC/B – DEAC KA U16/A 57–103 (11-15, 14-21, 21-30, 11-37)

DEAC: Fekete 31/18, Laluska 22/3, Fekete-Gál 15/6, Váróczy 14/6, Csécsei 8, Hámornyik 8, Makray 2, Csuja, Győrvári.

Edzők: Bazsik Péter, Jávor Barna

DEAC KA U16/B – Újpest-MT/A 55–101 (12-31, 5-26, 24-16, 14-28)

DEAC: Szilágyi 18, Handari 13/3, Vántus 6, Sziegl 5/3, Molnár 4, Bogdán 2, Bulik 2, Szabó-Zsámba 2, Szűcs 2, Wágner 1, Pálfi, Vágó.

Edzők: Gál Balázs, Halmai Norbert

Gál Balázs: – Egy nálunk jóval fizikálisabb csapat ellen játszottunk, ráadásul energiaszegényen kezdtünk, ami ki nem kényszerített hibákhoz vezetett. Tetemes hátrányt szedtünk össze az első félidőben, így volt mit megbeszélnünk a nagyszünetben. A harmadik negyedbe nagy lendülettel álltunk bele, ezt sikerült is megnyerni. Sajnos a folytatásban voltak buta hibáink, így közelebb nem tudtunk közelebb férkőzni az Újpesthez, de alapvetően egy hasznos mérkőzésen vagyunk túl.