U16: Magabiztos hazai siker, szoros idegenbeli vereség

Bazsik Péter kadettjei hazai pályán az NKA Pécs/B legyőzésével folytatták sikerszériájukat, míg Gál Balázs együttese kishíján meglepetést okozott a MAFC otthonában.

A hazai találkozó szoros első negyeddel vette kezdetét, felváltva estek a kosarak, kis ideig a dunántúliak a mieink előtt jártak, majd a dudaszó előtt Szilágyi Péter közelije egy egységnyire faragta a távolságot a két fél között. (17-18) A második etapban magasabb fordulatszámra kapcsolt a DEAC, Fekete Balázsék egy 6-0-ás futással át is vették a vezetést (23-18) A hátralévő percekben a debreceniek diktálták a tempót, mindössze hat pontot engedélyeztek ellenfelüknek a játékrész során, és a félidőre tizennégy pontos előnyt építettek ki maguknak. (38-24) A szünet után igyekezett gyarapítani fórját Bazsik Péter legénysége, Váróczy Gergő vezényletével huszonöt pontosra hízott a két gárda közötti differencia, így a mieink magabiztos helyzetből várhatták a záró felvonást. (61-36) Az utolsó tíz percben sem kegyelmeztek fiaink, végül több mint harminc pontos különbséggel vonultak le a csapatok a parkettről. (85-54)

Gál Balázsék a fővárosi MAFC otthonába látogattak. A rendkívül szoros első negyed derekán 11-8-ra még a DEAC vezetett, azonban a pihenőre fordítani tudtak a piros-feketék. (14-12) A második etap teljes mértékben a hazaiak akarata szerint alakult: előbb egy 7-0-ás periódussal megléptek a vendéglátók, majd a félidőre tizenöt egységnyire hízlalták fórjukat. (34-19) A szünet után nagyot fordult a kocka, rendezték soraikat akadémistáink, és főként Sziegl Gábor jó megmozdulásainak köszönhetően egy 8-0-s rohammal ledolgozták a hátrányuk felét. (36-29) A Sziegl – Szilágyi páros akcióinak eredményeképpen óriási meglepetésre a harmadik tíz perc végére ismét a mieink jártak előrébb, ami lendületet adott a srácoknak az utolsó negyedre. (46-47) Hárskuti Dominik közelijével a hat perccel a lefújás előtt nyolc pontosra gyarapodott a mieink előnye, (51-59) azonban a budapestiek tankjában még volt elég üzemanyag egy nagy véghajrára, így a találkozó végén Lestyák Benedekék örülhettek. (69-65) Két nevet azért a vereség ellenére is érdemes kiemelni: Sziegl Gábor huszonnyolc pontot szerzett, és tizennégy (!) faultot harcolt ki, míg Szilágyi Péter huszonkét pontja mellé huszonnyolc (!!!) lepattanót gyűjtött be.

DEAC KA U16/A – NKA Pécs/B 85-54 (17-18, 21-6, 23-12, 24-18)

DEAC: Fekete 18/12, Szilágyi 16, Váróczy 14/3, Fekete-Gál 9, Csécsei 8, Csuja 6, Laluska 6, Mátyus 5, Wladimir 2, Hámornyik 1.

Edzők: Bazsik Péter, Jávor Barna

MAFC/A – DEAC KA U16/B 69–65 (14-12, 20-7, 12-28, 23-18)

DEAC: Sziegl 28/6, Szilágyi 22, Hárskuti 9/3, Balogh 2, Makray 2Zsoldos 2, Szabó-Zsámba, Molnár, Vántus, Handari, Bulik.

Edzők: Gál Balázs, Halmai Norbert

Bazsik Péter: – Sajnos nem sikerült jól kezdenünk a találkozót, a végére viszont összeszedtük magunkat. Nem adhatunk hazai pályán ilyen ziccereket az ellenfélnek, mert ezek megbosszulják magukat. A második negyedtől rendezni tudtuk sorainkat, de még mindig akadnak hibák, amiket ki kell javítanunk. Az eladott labdák számát is lejjebb kell szorítani, szerencsére a végére összeállt a támadójátékunk is, szépen járt a labda, de van még min dolgoznunk a srácokkal.

Gál Balázs: – Nagyon felemás mérkőzést játszottunk, az első félidőben sok ki nem kényszerített hibával tarkítva, a párharcokat rendre elvesztettük és védekezésben is puhák voltunk. A második húsz percben teljesen más arcunkat mutattuk, összeszedetten harcoltak a srácok, így fel tudtunk zárkózni és a harmadik negyedben fordítani is tudtunk. Részben sikerült megvalósítanunk, amit szerettünk volna, ugyan a végjátékból sajnos mi jöttünk ki rosszul, de alapvetően egy hasznos, tanulságos mérkőzésen vagyunk túl.