U16: Mutatós siker az első hazai bajnokin

Az U16/A együttesünk az Alba Fehérvár ellen lépett parkettre a második fordulóban, a hajdúságiak negyvenegy pontos diadallal köszönték meg a kilátogatott szurkolók bíztatását. Az U16/B gárda pedig Szegeden játszott, ahol viszont a Tisza-partiak örülhettek a végén.

Az újpesti siker után hazai pályán is bemutatkozhatott első számú kadett alakulatunk. Jávor Barna és Nagy Lajos tanítványai az első alapszakasz mérkőzését játszó Alba Fehérvárt fogadták saját csarnokukban. A „döcögősebb” kezdés után Szafkó triplájával szakadt át a gát, majd Huszka és Kedvek gyarapították a hazai pontokat, azonban a kék mezesek sem tétlenkedtek, így mindössze négy egységnyire módosult a DEAC-előny a negyed végére. (22-18) A második játékrészben az agresszív védekezésnek köszönhetően mindössze hét pontot engedélyeztek a székesfehérváriaknak a házigazdák. Az etap kezdeti perceiben Sándor kosarai építették tovább a hazai fórt, majd Vadai pontjai után hamar kétszámjegyűre kúszott a különbség. A szünet előtti pillanatokban még Szafkó és Gábor-Győri villanásaival meneteltek tovább kadettjeink, majd Vadai hármasával a húsz pontot is átlépte a differencia a nagyszünetre.

A harmadik szakaszt is hasonló forgatókönyv jellemezte, olyannyira, hogy a cívisvárosiak csapatként operálva egy 14-0-ás futással adták meg a hátralévő játékpercek alaphangját. A záró periódus előtt még próbálta ledolgozhatóvá faragni hátrányát az Alba, azonban Orvos és Szafkó rendre válaszoltak a felzárkózási kísérletekre. (77-34) A negyven pont feletti előny megnyugtatta Jávor Barna fiait, kicsit le is lassultak a debreceni akciók, amit Jelinek révén ki is használtak a vendégek, azonban a DEAC így is közel száz pontig jutva győzelemmel nyugtázta első hazai mérkőzését. (98-57) Hajdúsági részről Szafkó Márk ismét oroszlánrészt vállalt a találkozón: 27 ponttal, 3 triplával, 7 lepattanóval, 10/10 büntetővel és 46-os VAL mutatóval segítette csapatát a győzelemhez.

DEAC KA U16/A – Alba Fehérvár 98-57 (22-18, 25-7, 30-9, 21-23)

DEAC: Huszka 4, Szafkó 27/9, Szűcs 5, Sándor 17, Vadai 16/6, csere: Orvos 10, Éles 2, Debreczeni 3/3, Fórián 2, Kedvek 6, Gábor-Győri 6.

Vezetőedző: Jávor Barna, Másodedző: Nagy Lajos

Jávor Barna: -Úgy gondolom, hogy kézben tartottuk a mérkőzést, az első negyedet nem sikerült úgy elkezdeni, ahogy terveztük és védekezésben is puhák voltunk, rossz sebességgel kosárlabdáztunk. Kicsit ezt betudom az első. hazai mérkőzésnek, volt egy kis izgalom a játékosokban, hisz sok néző volt, ezúton is köszönjük a támogatást és hogy ilyen jó hangulatot teremtettek a csarnokban. A két középső negyedben a védekezésünk sokkal agresszívabb lett, mely sok könnyű kosarat eredményezett, innentől kezdve a sebességünk is javult a támadásokban, összességében elégedett vagyok. A jövő héten Oroszlányba utazunk, ahol kemény mérkőzésre számítok, de jó úton járunk, dolgozunk tovább.

Pénteken az első „igazi” idegenbeli túrájára indult Szendrei Fruzsina legénysége, a cívisvárosiak Szeged felé vették az irányt a korosztályos bajnokság második fordulójára. A négy órás utazás után próbáltak lépést tartani a házigazdával a kezdeti minutumokban, így Orvos közelijével még egál állt a táblán, majd ritmust váltott a Szedeák és Körtvélyessy vezetésével masszívan távolodtak, azonban Balla triplájával ötre faragták deficitüket a mieink. (20-15) A folytatásban Balla újabb hármasával már csak karnyújtásnyira volt az egyenlítés, ezután viszont ritmust váltottak a hazaiak és futásukat csak Orvos megmozdulásai lassították, minek eredményeként húsz felé tornázta fórját a Szeged. (48-25)

A fordulás után sem sokat változott a játék képe, többek között Nagy és Borbély vezetésével mindent megtettek a mieink a differencia olvasztása végett, ám az utolsó etap előtt elsüllyesztett Sántha triplák a túloldalon ledolgozhatatlannak tűnő deficitet eredményeztek. (75-33) A záró periódusban megpróbálták a lehetetlent a fehér-feketék, Borbély és Székely villanásaival még kozmetikáztak akadémistáink, riválisuk azonban a száz pontot is átlépve végérvényesen lezárta a találkozót. (101-49) Az U16/B gárda legközelebb hazai pályán szerepel, a ZTE KK fiataljait fogadják a Szent Efrém tornacsarnokban.

Szedeák U16/A – DEAC KA U16/B 101-49 (20-15, 28-10, 27-8, 26-16)

DEAC: Orvos 10, Székely 9, Kedvek 4, Somi 6, Nagy 2, csere: Mónus -, Hamza 2, Kovács 2, Lőcsei 4, Borbély 4, Balla 6/6.

Vezetőedző: Szendrei Fruzsina, Másodedző: Szendrei József

Szendrei Fruzsina: -Az eddigi mérkőzéseinket tekintve azt gondolom, hogy jó szellemben kosárlabdáztunk, azonban a mostani teljesítmény az eddigiek negatív amplitúdója. Szeretnénk mihamarabb túllendülni ezen és olyan rutinokat kialakítani, melyek segítségével könnyebben vesszük majd a hullámvölgyeket, nehézségeket. Köszönjük szépen a szurkolást!