U16: Nem bírtak kadettjeink a Vasassal

A korosztályos bajnokság szombati fordulójában a DEAC KA U16-os csapatai a Vasas Akadémia együtteseivel játszottak, ahol a hajdúságiak az A- és a B-jelű gárdával szemben is győzelem nélkül zártak.

A sort az U16/B kezdte, ahol a mérkőzés első felvonásában a Vasas/B igyekezett mihamarabb előnyre szert tenni, azonban Orvos remek hármasával a legjobbkor lassította a vendégek menetelését a házigazda, majd a ritmusváltásuk eredményeként Borbély triplája után négy pontos fórral zárták az első tíz percet. (20-16) A második periódusban felváltva estek a találatok, majd az etap derekán Badinier kosaraival újfent távolodtak a budapestiek, a fehér-feketék viszont a szünet előtt még többek között Székely három darab elsüllyesztett távolijával öt pontos előnyre tettek szert. (39-34)

A nagyszünetet követő minutumokban részünkről Fórián és Somi derekasan tartották a kiépített különbséget, a szakasz második felében azonban a hajdúsági rövidzárlatot kihasználva egy 11-0-ás rohammal átvették a stafétát a pasarétiek. (57-58) Az utolsó felvonásban már héttel mentek a vendégek amikor Fórián és Székely olvasztani kezdték a különbséget. (60-67) A hajrában pedig minden követ megmozgatott Szendrei Fruzsina csapata, azonban Karda és Kovács akcióival kérdés nélkül lezárta a találkozót a Vasas. (64-70)

Rögtön az “kiskadettek” után Jávor Barna együttese következett, a debreceniek a Vasas első számú alakulatával mérték össze tudásukat a Tóth Árpád Gimnáziumban. A találkozó kezdetén inkább a vendégek akarata érvényesült, azonban Szafkó és Sándor révén szépen felvette a játék ritmusát a DEAC, viszont a negyed végéhez közeledve Zöldi vezetésével kétszámjegyűre kovácsolták előnyüket a fővárosiak. (20-30) A folytatásban akadémistáink keményen dolgoztak hátrányuk ledolgozása érdekében és Sándor kosaraival nem engedték túlságosan ellépni riválisukat. A félidőhöz közeledve azonban a Korompay-Zöldi-Maszlag trió vezetésével a hajdúsági válaszok és Szűcs utolsó pillanatos távolija ellenére is tizenöt pontos differencia állt az eredményjelzőn a piros-kékek javára. (43-58)

A fordulás után Szafkó harcias középtávolijával folytatta hátránya faragását a hazai együttes, majd Szűcs villanásával igyekeztek tapadni, azonban Korompay kosaraival ekkorra már a húszat súrolta a felek közötti különbség, időt is kért a debreceni stáb. (47-65) A gyors taktikai megbeszélést követő percekben felváltva estek a találatok, ezután viszont Halasy triplájával ismét a Vasas dominált, így Szafkó remekelése ellenére is huszonöt pontos deficittel álltak a záró periódus előtt a mieink. (67-92) A záró negyed elején sem lassított a vendég gárda, Karda megmozdulásaira Kedvek és Sándor igyekeztek válaszolni kadettjeink, ám a mérkőzés hajrája előtt még a száz pontot is átlépte a Vasas. (71-101) A végjátékra az érdemi kérdések már eldőlni látszottak, azonban a DEAC így is tisztességesen küzdött a végsőkig, így Szűcs és Szafkó szép megoldásaival kozmetikáztak az eredményen. (82-119)

DEAC KA U16/B – Vasas Akadémia/B 64-70 (20-16, 19-18, 18-24, 7-12)

DEAC: Orvos 9/3, Székely 10/9, Nagy E. 2, Somi 4, Fórián 16, csere: Hamza -, Lőcsei 2, Borbély 3/3, Dallos-Papp -, Balla 4, Mónus 4, Nagy E. N. 10.

Edző: Szendrei Fruzsina, másodedzők: Szendrei József, Cserfalvi István

DEAC KA U16/A – Vasas Akadémia/A 82-119 (20-30, 23-28, 24-34, 15-27)

DEAC: Vadai 3/3, Szűcs 14/6, Sándor 33, Szafkó 20, Kedvek 6, csere: Gábor-Győri 2, Mónus -, Fórián 2, Orvos -,Huszka -, Lőcsei -,Éles 2.

Edző: Jávor Barna, másodedző: Nagy Lajos

Jávor Barna: -Gratulálok a Vasasnak, megérdemelten nyertek, végig nagyon agresszívan és jól kosárlabdáztak. Szerettünk volna mi is hazai pályán keményen fellépni, de ez ma nem sikerült és megmutattuk azt, hogy “jófiús” játékkal egy ilyen erős csapat ellen nem sok keresnivalónk lesz. Említhetnék statisztikai dolgokat, de leginkább a mentális problémák okozták a vesztünket, egész héten arról beszéltünk, hogy higgyük el, hogy itthon tudunk olyan karaktert is mutatni, ami eredményhez vezet. Nem dőlünk a kardunkba, hétfőtől megpróbálunk változtatni, és az elkövetkezendő mérkőzésekre fejleszteni a játékunkon.