U16: Nem jött ki a lépés a hétközi fordulóban

A DEAC Kosárlabda Akadémia U16/A csapata Budapesten a Vasas otthonában szenvedett vereséget kedd délután, míg az U16/B gárda az NYKK Eötvös fiataljaival szemben maradt alul a Tóth Árpád Gimnázium csarnokában.

Az éllovas már a találkozó elején sem tétlenkedett, mindössze Szász-Veres középtávolija ritkította az első etapban produkált futásukat. (13-2) A negyed derekán ébredezett a DEAC, Szász-Veres újabb kosaraival és Handari triplájával igyekezetek felzárkózni. (17-9) A második szakasz is a hasonló forgatókönyv szerint alakult: Rosta vezetésével változatlanul kemény tempót diktált a házigazda, akadémistáink pedig Nagy és Sziegl akcióival próbáltak válaszolni a fővárosiak elfutásaira. (33-18)

A fordulás utáni tizenöt pontos deficitet Makray hármasai olvasztották, majd Nagy szolgáltatta a hajdúsági pontokat, ám hiába a kiegyenlítettnek mondható periódus, a különbség nem csökkent számottevően. (45-29) A mindent eldöntő utolsó tíz percben megpróbálták visszahozni a győzelmi reményeket Szász-Veres akcióival kadettjeink, azonban a hajrában Rosta zsákolásával bebiztosította győzelmét a pasaréti gárda, így Handari és Sziegl pontjai ellenére is fővárosi diadalt hozott a keddi rangadó. (59-41)

A szomszédaink ellen összecsapás egy 10-0-ás vendég rohammal indult, majd Nagy közelijével törte meg a fehér-fekete gárda a kosárcsendet, ezután pedig Szabó kosaraival folytatódott az építkezés. (6-11) A hátralévő percekben újfent az NYKK akarata érvényesült, így tíz feletti fórral zárhatták a vendégek a játékrészt. (8-22) A folytatásban Kóthay bravúros tripláival fújt ébresztőt a Debrecen, azonban Hibján és Orosi vezetésével hamar megbosszulták akcióinkat a nyírségiek. (14-32) A szünet előtt Debreczeni pazar hármasaival tapadtunk tovább, azonban a gyors elfutásokkal a Nyíregyháza húsz felé tornázta előnyét a félidőre. (27-51)

A harmadik szakasz elején az eddigiekre is rátettek egy lapáttal a szabolcsiak, Kóthay és Debreczeni próbálták tartani a frontot, de riválisuk a szép hazai akciók ellenére is csak távolodott. (40-67) A végső periódusban ismét Debreczeni villanásaival zárkózott a cívisvárosi gárda, majd Frank és Csomós találataival újra visszaépítették a különbséget a piros mezesek. (48-73) A véghajrára már eldőltek az érdemi kérdések, Vadai és Kóthay megmozdulásaival még kozmetikázott a DEAC, de Hibján vezetésével pontot tett a mérkőzés végére a Nyíregyháza. (50-84)

Vasas Akadémia/A – DEAC KA U16/A 59-41 (17-9, 16-9, 12-11, 14-12)

DEAC U16/A: Sziegl 9, Makray 3/3, Váróczy 2, Nagy 6, Szász-Veres 10, csere: Wágner -, Vágó -, Szilágyi -, Szabó, Handari 11/9.

Edzők: Gál Balázs, Szendrei József

DEAC KA U16/B – NYKK Eötvös U16 50-84 (8-22, 19-29, 13-16, 10-17)

DEAC U16/B: Szabó 9/3, Tóth 3, Nagy 2, Debreczeni 18/9, Vadai 5/3, csere: Vajas 1, Tóth-Sturza 2, Kóthay 10/6, Szűcs -, Szilágyi -.

Edzők: Jávor Barna, Szendrei Fruzsina

Jávor Barna: Amire az edzéseken fókuszáltunk, hogy szeretnénk fizikális mérkőzést játszani, sok ütközéssel, agresszívan nyomást helyezve a passzsávokra, az működött, ebből tudunk építkezni a MAFC elleni mérkőzésre. Amivel nem tudtunk mit kezdeni, az a fizikális lemaradásunk, a festéken belül sokszor a nyíregyházi csapat konkrétan megsemmisített minket, nem nagyon tudtunk ellenállást tanúsítani, de ez ebben a korosztályban megszokott, hogy különbségek lehetnek. A mérkőzés az viszont sokkal jobb képet mutatott, mint a múlt heti zuglói, úgyhogy elégedett vagyok, de tudunk hova fejlődni, és fogunk is, csak türelmesnek kell lenniük a játékosoknak.

A Nemzeti Fiú Kadett bajnokság alapszakaszának utolsó fordulójára a hétvégén kerül sor:

DEAC KA U16/A – Kecskeméti KA/A 2023. január 21. szombat 16:00 (Debrecen, Szent Efrém tornacsarnok)

MAFC/B – DEAC KA U16/B 2023. január 22. vasárnap 16:00 (Budapest, Őrmezei Általános Iskola)

Az U16/A csapat hazai mérkőzését a DEAC Kosárlabda Akadémia YouTube csatornáján élőben közvetítjük.