U16: Nem jött ki a lépés kadettjeinknek

A Nemzeti Kadett bajnokság szombati játéknapján első számú csapatunk jól játszott Pécsett, majd egy végzetes utolsó játékrész után alul maradt az NKA ellen. Az U16/B hazai pályán a MAFC fiataljait fogadta, ahol a fővárosiak már az elején eldöntötték a találkozót.

Bazsik Péter fiai a Rátgéber ellen léptek parkettre a Dunántúlon, jól kezdett a házigazda és nyolc perc után már hattal mentek. (12-6) Majd a dudaszó előtti pillanatokban magasabb fordulatszámra kapcsoltak a hajdúságiak és Váróczy Gergő hármasával egy híján le is dolgozták hátrányukat a folytatásra. (15-14) A második etap elejére megfordították a meccset akadémistáink, Fekete Balázs távolija után már négy pontos DEAC előny állt az eredményjelzőn. A negyed hajrájában is a mieink nyomában volt a Pécs, és gyors kontrákkal válaszoltak a fehér-feketék akcióira, a nagyszünetre már csak három volt a két gárda közötti differencia. (29-32)

A harmadik felvonás is a Debrecennek kedvezett, felváltva estek a kosarak és igyekeztek őrizni előnyüket Csécsei Gergőék, ami sikerült is, így öt pontos fórral várhatták a záró etapot. (44-49) A véghajrában azonban kissé lelassult a hajdúságiak játéka, amit a mecsekaljaiak könyörtelenül kihasználtak, és egy 17-1-es periódussal otthon tartották a pontokat. (61-50)

Gál Balázs legénysége a MAFC/A csapatát fogadta a TÁG csarnokában az utolsó hazai bajnokin. A budapestiek már az elején óriási iramban kosárlabdáztak, és nem sok esélyt adtak a mieinknek, így tíz perc játék után már húsz pontos előnyt építettek ki maguknak. (14-34) A folytatásban Sziegl Gábor találataival igyekeztek tartani a lépést ellenfelükkel, de megállíthatatlannak bizonyultak a fővárosiak, a félidőre megduplázták az eddig is tetemes fórjukat. (30-73)

A fordulás után csak tovább nyílt az olló, a harmadik periódus során mindössze hat pontot engedélyeztek a házigazdának a Pest megyeiek, s menetelésükkel már a száz pontos határt is jócskán átlépték. (36-105) A negyedik játékrész így már nem tartogatott sok meglepetést, Vántus Botondék még próbáltak kozmetikázni a különbségen, de továbbra is a vendégek akarata érvényesült, akik sima győzelemmel zártak a Cívisvárosban. (44-132)

NKA Pécs/B – DEAC KA U16/A 61-50 (15-14, 14-18, 15-17, 17-1)

DEAC: Fekete 12/6, Váróczy 12/6, Fekete-Gál 4, Laluska 8, Hámornyik 6,

Csere: Csécsei 8, Mátyus -, Makray -, Kincses -, Schmiedt -, Hárskuti -.

Edzők: Bazsik Péter, Jávor Barna

Bazsik Péter: Sajnos nem zártuk jól az évet! Az ellenfél csapata a mai napon jobban akarta a győzelmet, mint mi. Megérdemelten nyertek! Levonjuk a következtetéseket és tanulnunk kell belőle. Az utolsó negyedben teljesen összeestünk, jól tükrözi a 17:1-es eredmény. Gratulálok a Rátgéber csapatának! Boldog Karácsonyt és Boldog Új Évet kívánok!

DEAC KA U16/B – MAFC/A 44-132 (14-34, 16-39, 6-32, 8-27)

DEAC: Sziegl 22/6, Bulik 2, Molnár 2, Vántus 10/3, Győrvári 2,

Csere: Szabó 5, Szabó-Zsámba -, Bogdán 1, Szűcs -, Vállai -, Wágner -.

Vezetőedző: Gál Balázs

Másodedzők: Halmai Norbert, Szendrei József

Gál Balázs: Sajnos a játék minden elemében felénk kerekedett a MAFC, így nem sok esélyünk volt a találkozón. Próbáltunk részfeladatokat adni a srácoknak, amiben sikerélményük lehet, de ezek sem alakultak a legjobban. Sok dolgunk lesz a jövőben, próbáljuk javítani a hiányosságainkat.