U16: Sima győzelem itthon, fájó vereség Pécsett

A Nemzeti Fiú Kadett bajnokság nyolcadik fordulójában osztálykülönbséggel szerezték meg hetedik győzelmüket Bazsik Péter fiai hazai pályán. A mecsekaljai együttesnél vizitáló U16/B gárda viszont nem tudta folytatni siker szériáját.

Első számú kadett csapatunk egy 24-0-ás periódussal nyitotta a találkozót, az első félidőben nem sok esélyt adtak a Pest megyeieknek Fekete Balázsék. A Váróczy – Fekete-Gál – Fekete trió fejenként tizenhárom ponttal járult hozzá a DEAC előnyéhez, Balai Olivér egy ponttal maradt el a két periódus során a fent említett hármas teljesítményétől. A hazaiak már a szünetre több mint hatvan egységnyi fórt építettek ki maguknak. (75-12) A fordulás után sem csökkent akadémistáink lendülete, a harmadik etapban Fekete-Gál sikeres ziccerével a száz pontos álomhatárt is átlépték a fehér-feketék. (102-20) A véghajrában sem változott a játék képe, kiváló egyéni akciókkal, ugyanakkor csapatként működve tettek pontot az összecsapás végére.

Gál Balázs tanítványai a PVSK csarnokában léptek parkettre, a megtépázott kerettel kiálló második számú alakulat nem tudta meglepni a baranyai srácokat. Tíz perc játék után, Sziegl Gábor jó megmozdulásainak ellenére kis híján húsz ponttal vezettek a hazaiak. (32-13) A szünet előtt Sziegl hárompontosával igyekzett felzárkóztatni csapatát, de minden debreceni akcióra érkezett a pécsi válasz, így tovább növelték a felek közötti differenciát a dunántúliak. (60-30) A második felvonásra rendezte sorait a cívisvárosi csapat, és egy szorosabb harmadik etapot tudtak produkálni, a negyedik játékrészre pedig tovább javult a vendégek játéka. Handari Máté és Sziegl vezényletével küzdöttek a mieink az eredmény kozmetikázásának érdekében, ám az idő a Pécsnek dolgozott, a keletiek által megnyert utolsó negyed ellenére otthon tartotta a két pontot a házigazda.

DEAC KA U16/A – Monor SE 137-30 (36-8, 39-4, 29-8, 33-10)

DEAC: Fekete 15, Balai 17/15, Csécsei 19, Váróczy 16/9, Hámornyik 12/3,

Csere: Fekete-Gál 24/6, Nagy 18, Wladimir 8, Mátyus – , Balogh 2, Kincses 6.

Vezetőedző: Bazsik Péter

Másodedző: Jávor Barna

Bazsik Péter: – Az öltözőben két dologra hívtuk fel a figyelmet, az egyik, hogy legyen meg az egyéni felelősség és mindenki fogja a saját emberét, a másik pedig az intenzitás fenntartása, az elejétől a végéig. Összességében ez sikerült, voltak hibák amiket szeretnénk kijavítani a holnapi találkozóra, de ez egy jó kezdése volt a hétvégének.

PVSK NKA/A – DEAC KA U16/B 96-71 (32-13, 28-17, 20-18, 16-23)

DEAC: Sziegl 29/3, Vántus 2, Vágó 1, Zsoldos 9, Handari 8/3,

Csere: Bulik 7/3, Szűcs 3, Vállai -, Pálfi 2, Szabó-Zsámba 10.

Vezetőedző: Gál Balázs

Másodedzők: Halmai Norbert, Szendrei József

Gál Balázs: -Nehezen bírtunk a fizikai tényezőkkel, nagyobb, erősebb játékosokból állt a Pécs, ezzel nem nagyon tudtunk mit kezdeni. Ennek is köszönhető a nagyobb arányú különbség kialakulása, később tudtuk rendezni sorainkat és voltak jó megmozdulásaink, ezekre tudunk majd építeni. Alapvetően egy  hasznos mérkőzésen vagyunk túl.