Cívis Kupa: Tíz jó perc kevés volt

Korán összeszedett tetemes hátrányát a második negyedben nagyot küzdve megfelezte U18-as csapatunk, azonban a Stellazzurra Basketball Academy végső sikere egy pillanatig sem forgott veszélyben.

A torna első játéknapján a DEAC és a Stellazzurra is vereséget szenvedett – ez talán az olaszok számára lehetett fájóbb, hiszen mindössze egyetlen kosárnyi különbséggel maradtak alul a magyar korosztályos válogatottal szemben.

A bizonyítani vágyó vendégek nagy elánnal igyekeztek javítani pénteki botlásukat, azonban ifistáink állták a kezdeti rohamokat, sőt, Varga Ferenc két villanásának, valamint Szász-Veres Márk középtávolijának köszönhetően 5-4-nél még vezettek is. A Stella fiataljai a korai percekben zömében a 6,75-ösön kívülről próbáltak eredményesek lenni, de a Tóth Árpád Gimnázium gyűrűje a mieinket segítette. Erre reagálva aztán módosították taktikájukat az itáliaiak, s fizikai fölényük érvényre juttatásával a nyitó felvonás hajrájára kétszámjegyű különbséggel megléptek. (7-17) Halmai Norbert időkérése sem hozott változást az események alakulásában, sőt, immáron behullottak a Stella-triplái is, ezzel a negyed végére jelentős távolság alakult ki. (7-25)

A folytatásban a védekezés felkeményedése, valamint Kapic Adrián hárompontosa és Varga Ferenc bátor betörései adtak okot a debrecenieknek bizakodásra, de csupán apránként olvadt a felek közötti differencia. A félidőhöz közelítve juniorjaink több alkalommal is tíz egységnyire zárkóztak, ennél feljebb viszont nem sikerült kerülniük ellenfelükhöz, cívisvárosi szempontból mínusz tizenkettőnél érkezett el a nagyszünet. (26-38)

Ahogyan pénteken, úgy ezúttal is a harmadik etap okozta a DEAC vesztét. A térfélcserét követő szakaszban sajnos jószerivel egyetlen gárda volt a parketten, a Stellazzurra magasabb fordulatszámra kapcsolt, és gyakorlatilag átrohant akadémistáinkon. A rómaiak maradéktalanul kihasználták a támadásban alaposan megrekedő hajdúságiak hibáit, gyorsindításból szerzett könnyű kosaraiknak köszönhetően pedig a periódus befejeztére eldöntötték a találkozót. (35-63) Az állás fényében az utolsó tíz minutum formalitássá avanzsált, a Stella megőrizte előnyét és magabiztosan nyert. A viadal másik mérkőzésén a Pethő Ákos irányította magyar válogatott újabb hatalmas skalpot gyűjtött be az Orange1 International felülmúlásával, így a nemzeti együttes a tornagyőzelemért lép pályára vasárnap délután, méghozzá utánpótlásműhelyünk növendékei ellenében.

DEAC Kosárlabda Akadémia U18-Stellazzurra Basketball Academy 49-84 (7-25, 19-14, 9-24, 14-21)

DEAC KA: Varga F. 16/3, Fekete-Gál 2, Szász-Veres 5, Szilágyi 1, Szabó-Zsámba 4.
Csere: Kapic 7/6, Csécsei 1, Makray -, Orbán 6/6, Fekete B. 5/3, Mátyus -, Balai 2.
Vezetőedző: Halmai Norbert
Másodedző: Berényi Sándor

Halmai Norbert: – Két gyengébb és két nagyszerű negyeden vagyunk túl. Gyenge kezdést követően sikerült egy jobb periódust produkálni, ám a harmadik etapban mutatott kihagyást kíméletlenül megbüntette az ellenfél, ezzel lezárva a találkozót. Összességében akadtak kifejezetten bíztató periódusaink védekezésben és támadásban is, de egy ilyen kaliberű ellenfél ellen ekkora hullámzás nem fér bele.