EYBL: Kettőből egy a második napon

Duplázott a DEAC Kosárlabda Akadémia együttese az EYBL hamburgi fordulójának szombati játéknapján: Faragó Péter legénysége délelőtt fordulatos mérkőzésen verte román riválisát, az esti találkozón azonban a bolgárok bizonyultak jobbnak.

A London Elite BC felett aratott fölényes diadalt után szombaton kétszer is pályára szólította a kötelesség akadémiánk juniorjait. A fehér-fekete fiatalok délelőtt a román Stiinta Bukarest gárdájával csaptak össze, míg este a bolgár Balkan Botevgrad alakulatával ütköztek meg.

A Stiinta elleni mérkőzés első félideje során javarészt fej-fej mellett haladtak a felek; az igazságos, 20-20-as döntetlennel záruló nyitó felvonást követően a mieink a kosarakban gazdag második negyedben egy 16-6-os rohanás produkáltak, aminek köszönhetően lélegzetvételnyi előnyt harcoltak ki a nagyszünetre. (49-43)

A fordulás után hat percig tudták tartani megszerzett fórjukat a hajdúságiak, majd a fejavuló románok egy 8-0-s periódussal átvették a vezetést. (58-59) Innentől kezdve szinte támadásról támadásra változott a vezetést birtokló csapat kiléte, egészen az utolsó etap elejéig, amikor a DEAC futott egy 10-2-t, kényelmes kiindulóhelyzetet kialakítva ezzel a végjátékra. (75-69) Három minutummal a lefújás előtt már a tíz pontot is elérte a különbség a debreceniek javára (81-71), de a Bukarest hatalmasat hajrázva rövid időn belül teljesen ledolgozta hátrányát. (81-81) A hullámvölgyből Varga Ferenc kulcsfontosságú találatai révén kerekedtek felül ifistáink, akik így, ha nehézségek árán is, de végül megszerezték a győzelmet. (87-83)

Este sajnos jóval kevesebb babér termett a cívisvárosiak számára; hiába rajtoltak jól Laluska Bencéék a Balkan Botevgrad ellen, a bolgárok az első negyed közepétől magukhoz ragadták az irányítást, és fokozatosan leszakították magukról a cívisvárosiakat. Már a félidőben huszonkét egységnyi távolság tátongott a két együttes között, (51-29) mely a találkozó végéig kerek harmincra hízott. (91-61)

Növendékeink tehát két siker mellett egy vereséget számlálnak eddig a tornán, melyet vasárnap, 13 órakor a házigazda Hamburg ellen fejeznek majd be.

DEAC Kosárlabda Akadémia – Stiinta Bukarest (román) 87-83 (20-20, 29-23, 16-24, 22-16)
DEAC KA:
Varga F. 24/6, Laluska 13/3, Fekete-Gál 13, Váróczy 9/3, Szilágyi 15/9.
Csere: Orbán 9/3, Csécsei 2, Sziegl 2, Antal -, Mátyus -, Fekete -, Zalka.

DEAC Kosárlabda Akadémia – BC Balkan Botevgrad (bolgár) 61-91 (19-29, 10-22, 18-24, 14-16)