U18: A Honvéd célzott pontosabban

Meglehetősen kosárszegény találkozón tizennégy pontos, 62-48-as vereséget szenvedtek juniorjaink a fővárosban.

Sorozatban két idegenbeli fiaskót követően a Budapesti Honvéd otthonában igyekeztek javítani Pethő Ákos tanítványai. Sajnos azonban már a rajt sem igazán a mieink elképzelései szerint alakult, növendékeink nehezen találtak fogást a hazaiak védelmén, így az ütközet első negyedének befejeztével kétszámjegyű előnyt birtokolt a BHSE. (21-9) A folytatásban Váróczy Gergő villanásai révén kozmetikázott valamelyest az álláson a DEAC, de érdemben sokáig nem tudtak faragni hátrányukon a cívisvárosiak. A félidő hajrájában aztán Szabó-Zsámba Botond és Fekete-Gál Csongor is eredményes volt, a vendégek pedig egy 7-2-s szakaszt futva hat pontra olvasztották deficitüket. (30-24) A második negyed végére viszont a Honvéd is tartogatott egy 7-2-s futást, így 37-26-tal fordultak a felek.

A harmadik etap elején néhány minutum erejéig állandósulni látszott a differencia, majd a hazaiak ráléptek a gázpedálra, és a következő pihenőig jelentős mértékű fórra tettek szert a finoman szólva is gyenge dobóformát kifogó hajdúságiakkal szemben. (49-31) Az utolsó tíz perc során akadémistáink minden tőlük telhetőt megtettek a találkozó megmentése érdekében, egy 9-0-s rohammal 54-48-nál látótávolságon belülre is tudtak kerülni, de Lőrincz Boldizsár végjátékban elsüllyesztett triplája bevitte a kegyelemdöfést a veszett fejsze nyelébe kapaszkodó Pethő-fiúknak. Az Oláh Gábor utcától távol tehát továbbra is várat magára Csécsei Gergőék első rájátszás-diadala, pénteken Pasaréten próbálkozhatnak újra ifistáink.

Budapesti Honvéd SE-DEAC Kosárlabda Akadémia U18 62-48 (21-9, 16-17, 12-9, 13-13)

DEAC KA: Fekete B. -, Fekete-Gál 14/3, Szász-Veres 6, Orbán 9/3, Szabó-Zsámba 2.
Csere: Váróczy 6, Csécsei 6, Makray 3, Nagy K. 2, Kapic -, Mátyus -, Zalka -.
Vezetőedző: Pethő Ákos
Másodedző: Halmai Norbert

Pethő Ákos: – Az mérkőzés elején sok statikus akciónk volt, amiből leindított minket az ellenfél. A második negyedtől tudtunk ezen változtatni, de a mai napon pocsék százalékkal dobtunk. Ezzel együtt is fel tudtunk jönni a végjátékban, ekkor azonban kulcsszituációkban hibáztunk. Csapatjátékban főleg a második negyedtől tetszett, ami láttam, úgy érzem, mint csapatként visszataláltunk az utunkra. Az egyéni felelősségvállalás kérdésében viszont még nem állunk jól. A legendás Hofi Géza után: ,, Akinek nem inge, ne vegye magára, de akinek inge, az végre öltözködjön már föl!