U18: A Pécs bírta jobban az idegőrlő véghajrát

A DEAC Kosárlabda Akadémia U18-as csapata három pontos vereséget szenvedett hazai pályán, a Nemzeti Fiú Junior Bajnokság rájátszásának hétfői játéknapján. Kádár Tamás tanítványai nagyot küzdöttek a második felvonásban, de az NKA végül meg tudta őrizni kezdeti előnyét.

Akadémistáink minden bizonnyal sikerre éhezve léptek parkettre hétfő délután a Szent Efrém tornacsarnokban, a múltheti fájó soproni fiaskó árnyékában. A találkozót Kelemen révén lendületesen kezdték a pécsi fiatalok, Ságodi tartotta a frontot debreceni részről, de az etap végéhez közeledve már héttel mentek a vendégek. (5-12) A negyedvégi adok-kapokból a mieink jöttek ki jobban: Schmera révén próbálta őrizni előnyét a mecsekaljai gárda, de Ságodi és Magyari kiváló meglátásainak köszönhetően szépen felzárkózott a DEAC. (19-22)

A folytatásban egy 6-0-ás futással csaknem kétszámjegyűre növelték fórjukat a dunántúliak, majd jókor jött Hegedüs Brúnó remekelése és Udemezue találata, így tovább tapadt ellenfelére a Debrecen. (25-28) A szünet előtti percekben Balázsi Ákos hárompontosával és Ságodi Róbert kosaraival jól tartotta a lépést az NKA támadásaival a fehér-fekete alakulat, majd a dudaszó előtt Prodanovic megmozdulásaival újfent tízzel ment a Pécs. (38-48)

A pihenőt követően rendezték soraikat a házigazdák, Magyari és Ságodi révén szépen tapadtak ellenfelükre, majd az etap derekán Gadus Bogdán gólpasszát Udemezue egy Pazar zsákolással értékesítette. (50-58) A negyed hajrájában igyekezett tovább építeni előnyét a Rátgéber Akadémia Schmera vezényletével, a mieink pedig Ságodi és Czipka megoldásainak köszönhetően tíz alatt tartották a felek közti differenciát. (58-66)

A véghajrában sem adta fel a küzdelmet a Debrecen: Kádár Tamás együttese, az agresszív pécsi kontrák árnyékában is mindent megtett a győzelem érdekében. A 35.percben Ságodi kiváló hárompontosainak eredményeképp sikeresen kiegyenlítettek. (74-74) Az utolsó öt percben egy újabb rohamot indítottak a Baranya-megyeiek, két perccel a vége előtt már négy egységgel vezettek. (77-81) A végső minutumokban újfent Ságodi kosaraival három pontra zárkózott a hazai csapat, de időszűkében már nem tudtak egy újabb fordítási kísérletet véghez vinni, így győzelem nélkül maradtak a korosztályos bajnokság rájátszásának harmadik mérkőzésén. (81-84) A találkozó során említésre méltó Ságodi Róbert teljesítménye: 39! ponttal, 4 hárompontossal, 6 assisttal és 44-es VAL mutatóval nyugtázta a hétfő délutánt.

DEAC KA U18/A – NKA Pécs/A 81-84 (19-22, 19-26, 20-18, 23-18)

DEAC: Ságodi 39/12, Udemezue 14/3, Magyari 6, Balázsi 3, Hegedüs 13, csere: Bankó -, Gadus 2, Seszták 2, Makray -, Orosi -, Zsiros -, Czipka 2.

Vezetőedző: Kádár Tamás

Másodedző: Nemes Péter