U18/B: A Kasi vitte a pontokat

A DEAC Kosárlabda Akadémia második számú junior gárdája a Kaposvár alakulatával csapott össze szombat délután, Halmai Norbert legénysége a bíztató megmozdulások ellenére harminc pontos vereséggel zárta a találkozót.

Az első fordulós székesfehérvári fiaskó után az Oláh Gábor utcán lépetek parkettre akadémistáink. A hajdúságiak a mérkőzés kezdeti perceiben jól tartották a lépést a vendégekkel Seszták és Debreczeni találatainak hála, így nem tudott ellépni a Kaposvár. (9-11) Az etap második felében azonban ritmust váltottak a kék mezesek és Szőke vezetésével gyorsabb ütemben távolodtak. (18-27) A folytatásban nem sok babér termett a juniorjainknak, Hámornyik tripláját és Balai középtávoliját leszámítva a Kasi szórta a kosarakat, így tetemes deficittel vonultak a szünetre a fehér-feketék. (23-49)

A fordulás után rendezte a sorokat a cívisvárosiak mestere: a hazai tripláknak és Balai dobásainak következtében olvasztani tudtak hátrányukon. (39-61) A harmadik etap végső pillanataiban Seszták és Papp tartották a frontot, de a delfinek Fehérvári bravúrjaival nem engedték közel magukhoz a DEAC-ot. (43-66) Az utolsó felvonásra a mieink komoly feladata a húsz egység feletti különbség megsemmisítése volt, de a folyamatos felzárkózási kísérletek felemésztették juniorjainkat. (54-79) A végjátékra már eldőltek az érdemi kérdések, hiába Debreczeni villanásai, kaposvári diadallal zárult a randevú. (56-86)