U18/B: Budapesten folytatódott a sikerszéria

Második számú junior alakulatunk a Kiss Lenke KA csarnokában lépett parkettre a korosztályos bajnokság zöld csoportjában. Halmai Norbert fiai a szoros első felvonás után magasabb fokozatba kapcsoltak és sikerrel zárták a találkozót, így jelenleg 4-0-ás mutatóval állnak a rájátszásban.

A mérkőzés kezdeti perceiben rögtön egymásnak feszült a két gárda, Szlama kosaraival kemény tempót diktáltak a hazaiak, hajdúsági részről pedig Balázsi és Csécsei tartották a frontot, a periódus végéhez közeledve azonban egy jól helyezett triplával egy pontos vezetésnek örvendtek a budapestiek. (24-23) A második szakaszra megtalálta az ellenszert a Kiss Lenke akcióira a Debrecen, így Fekete és Antal hármasaival rögtön át is vették a vezetést. Azonban a túloldalon is estek találatok, többek között Komlós vezetésével kapaszkodott vissza a fővárosi együttes, majd a szünet előtt Fekete és Csécsei remekelésével hét pontos előnyre tettek szert juniorjaink. (40-47)

A vendégek lendülete a fordulás után sem hagyott alább, és a folytatásban Szilágyi hárompontosával hamar kétszámjegyűre hizlalták fórjukat. A periódus végéhez közeledve a hazai triplákra Makray és Seszták megmozdulásaival válaszolt a DEAC, így a remek szakasznak köszönhetően magabiztos különbséggel várták a mindent eldöntő utolsó tíz percet Halmai Norbert tanítványai. (54-70) A negyedik játékrészre összeszedte magát a hazai gárda, és magasabb fokozatba kapcsoltak, ám akadémistáink ekkor már nem adták át a gyeplőt: Komlós találatai közepette Fekete és Csécsei révén szilárdította meg előnyét a cívisvárosi csapat, ezzel bezsebelve negyedik győzelmüket is a bajnokság ezen szakaszában. (81-89)

Kiss Lenke KA/A – DEAC KA U18/B 81-89 (24-23, 16-24, 14-23, 27-19)

DEAC: Czipka 10, Balázsi 17/9, Szilágyi 7/3, Csécsei 14, Seszták 6/6, csere: Zalka 2, Makray 6/6, Kincses 2, Ikker -, Mátyus 4, Fekete 12/6, Antal 9/3.

Edző: Halmai Norbert