U18/B: Csak a véghajrában tudta lezárni a Szerencs

A szezon első mérkőzését játszotta a DEAC második számú U18-as csapata, az örök rivális Szerencs alakulata ellen. Tompos Lóránd gárdája mindössze néhány ponttal maradt le a győzelemről csütörtök este.

Már a találkozó előtt látszott, hogy center poszton egy fejjel magasabbak a hajdúságiak, így erre alapozták a játékunkat is. Az első félidő szoros eredményt hozott, bár többel is vezethetett volna a Debrecen, ha dobásaikat magasabb százalékban értékesítik. (38-36)

A második játékrészben zónavédekezésre váltottak a vendégek, ami be is jött, de a pontatlanság kevésbé változott. A negyed végére kissé elhúztak a hazaiak, de az utolsó etapban feljöttek juniorjaink egy pontra, a véghajrában sajnos nem a vendégek akarata érvényesült. (69-65)

Szerencs – DEAC U18/B 69-65 (18-17,20-19,17-10,14-19)

Edző: Tompos Loránd

Tompos Loránd: – A srácok nagyon jó fizikai állapotban, lelkesen, motiváltan játszottak. Az új játékosok is szépen be tudtak illeszkedni, mindenki javuló tendenciát mutatott. Egy hét múlva ugyanezzel a lendülettel folytatjuk Egerben is.