U18/B: Hazai pályán tört meg a jég

A DEAC Kosárlabda Akadémia második számú junior együttese megszerezte első győzelmét a korosztályos bajnokság alapszakaszában a Budafok ellen. Halmai Norbert tanítványai hazai pályán vettek revansot a csütörtöki fővárosi fiaskóért.

A házigazdák a hétközi forduló hibáiból tanulva kezdték a találkozót, és igyekeztek saját játékukat játszani az Oláh Gábor utcán, így a kezdeti találatok után Antal középtávolijával tovább hizlalták fórjukat, ezért időt is kért a fővárosiak mestere. (13-7) A rövid taktikai szünet sem zökkentette ki a hajdúságiakat, és Kincses triplájával folytatták menetelésüket, ami egy ellentmondást nem tűrő 18-2-es futást kezdeményezett, ennek eredményeként huszonkét! egységnyi előnyre tettek szert akadémistáink az első tíz perc végére. (31-9) A második etapra lelassult a játék, és a hajdúsági találatok sem olyan ütemben érkeztek, mint eddig, így a Budafok kozmetikázhatott a különbségen. (33-16) A nagyszünetet megelőző percekben Seszták távoli dobásával folytatta a DEAC, majd a dudaszó előtt az első szakasz végére hajazó rohammal harminc pont felé tornázták a differenciát Csécsei Gergőék. (51-19)

A fordulás után is próbálta tartani az eddigi szintet a Debrecen, de a fővárosiak is éledeztek, és keményen dolgoztak hátrányuk kozmetikázásán, ám Seszták hárompontosával őrizte mutatós előnyét a házigazda. (57-27) Az utolsó negyed előtti minutumokban nem esett sok találat, Kapic triplája törte meg a csendet, így a harminc pont feletti hajdúsági vezetés állandósulni látszott. (66-29) A záró felvonás során a DEAC győzelme már nem forgott veszélyben, de juniorjaink továbbra is magas fordulatszámon pörögtek, majd a budafoki gárda is kezdte elkapni a fonalat, magához is hívta övéit Halmai Norbert a véghajrá előtt. (72-36) A találkozó hátralévő perceiben a szép megoldásokkal operáló cívisvárosiak végül Hámornyik és Antal találataival magabiztosan zárták le az összecsapást, ezzel megtörve rossz szériájukat, bezsebelték első győzelmüket a korosztályos bajnokság alapszakaszában. (90-45)

DEAC KA U18/B – Budafok 90-45 (31-9, 20-10, 15-10, 24-16)

DEAC: Papp 7, Csécsei 20, Seszták 21/9, Kapic 14/6, Antal 6, csere: Ikker 4, Sólyom 3/3, Mátyus 4, Kincses 3/3, Hámornyik 8/3, Balai -.

Edzők: Halmai Norbert, Nagy Lajos

Halmai Norbert: -Először is szeretnék gratulálni a csapatnak, mert a csütörtöki vereség után nagyon jó mentalitással és akarattal álltak hozzá a mérkőzéshez. Látszott minden mozdulatukon, meg akarták mutatni, hogy ők ennél sokkal jobban tudnak, és igazából mindenféle külső motiváció nélkül, lényegében saját maguknak kaparták ki ezt a győzelmet. Remélem, hogy ezen az úton megyünk tovább.