U18/B: Itthon folytatódott a jó széria

Második számú junior együttesünk hazai pályán fogadta a Budapesti Honvéd SE/B gárdáját a rájátszás zöld csoportjának péntek esti fordulójában. Halmai Norbert legénysége tíz pontos diadallal zárta a találkozót, így bezsebelték zsinórban harmadik győzelmüket is a bajnokság ezen szakaszában.

A mérkőzés elején Seszták és Antal kosaraival kezdte az építkezést a DEAC, azonban a Honvéd se tétlenkedett, és a gyors elfutásokkal hamar előnyre tettek szert, időt is kért Halmai Norbert (8-14), majd a rövid taktikai megbeszélés után Fekete és Csécsei találataival egy lehengerlő 9-1-es futást produkáltak, így át is vették az irányítást az első felvonás végére juniorjaink. (17-15) A második negyedet is igyekezett hasonló intenzitással folytatni a hazai együttes, Orbán közelijével robogtak tovább, majd ezután Szilágyi és Seszták remek megmozdulásokkal hizlalták kétszámjegyűre a debreceni fórt. (25-15) A szünet előtti hajrában Czipka süllyesztett el zsinórban két hármast, majd Szilágyi ellentmondást nem tűrő zsákolásával szilárdította meg a már-már tekintélyessé gyarapodó előnyét a házigazda. (36-22)

A fordulás után folytatódott az adok-kapok, a Debrecen viszont Orbán és Csécsei hármasaival jól állta a sarat, majd Szilágyi is betalált távolról, így már kis híján a húsz egységet súrolta a felek közötti differencia. (45-28) A harmadik szakasz végéhez közeledve ismét egy hármassal érkezett Szilágyi, a fővárosiak viszont nem adták fel és Kovács vezetésével igyekeztek visszakapaszkodni, majd az utolsó felvonás előtt hiába a piros mezesek találatai, többek között Antal és Czipka akcióinak hála a kétszámjegyű differencia állandósulni látszott. (53-41) A negyedik periódus első percei nem hoztak sok kosarat, majd Orbán duplája adott lendületet a cívisvárosiaknak a hátralévő minutumokra. (63-50) A végjátékban pedig ismét felváltva estek a találatok, a cívisvárosiak azonban mindent megtettek, hogy bebiztosítsák újabb győzelmüket és Seszták remekelésével pontot tettek az összecsapás végére. (74-64)

DEAC KA U18/B – Budapesti Honvéd SE/B 74-64 (17-15, 19-7, 17-20, 21-22)

DEAC: Seszták 10, Szilágyi 13/6, Csécsei 7/3, Orbán 9/3, Czipka 10/6, csere: Zalka 5, Antal 6, Mátyus -, Kincses 2, Balai 1, Ikker 2, Fekete 9/9.

Edzők: Halmai Norbert, Nagy Lajos

Halmai Norbert: -Szeretnék gratulálni a csapatnak, ugyanis az első két negyed nagyon jól sikerült, a fiúk megértették, hogy védekezéssel lehet meccset nyerni. A folytatásban kicsit visszavettünk, amit nem értek, hogy miért. Meg kell tanulnunk menedzselni és megtartani a kétszámjegyű előnyt, nem pedig visszaengedni az ellenfelet. Amennyiben ez sikerül, és párosul az első félidő közel tökéletes játékával, akkor a továbbiakban szép sikereket fognak elérni a srácok.