U18/B: Kár a végéért

Nagyot küzdöttek juniorjaink, de a Kiss Lenke KA alakulata bírta jobban a végjátékot hétfő este a korosztályos bajnokság rájátszásának 5.fordulójában.

A kezdeti percekben lassabban vették fel a mérkőzés ritmusát a felek, majd az etap derekán Csécsei találatait gyors vendég elfutások követték, ezután Czipka hármasával egalizált a DEAC. (7-7) Az első periódusból hátralévő minutumokban Balázsi távolijával robogtak tovább a hazaiak, majd a túloldalon is estek kosarak, mégpedig Szlama tekintélyes zsákolásával négy pontos KLKS vezetéssel zárult a játékrész. (13-17) A második negyedre felgyorsult a játék, Balai révén kapaszkodott vissza a Debrecen, Csécsei szemfülességével pedig meg is fordították az eredményt. (21-20) A szünet előtti pillanatokban ismét kezdett ellépni a Kiss Lenke, Czipka azonban gondoskodott pontjainkról, majd Szilágyi akciójával nem engedték túlságosan elhúzni riválisukat. (33-37)

A második félidőben folytatódott az adok-kapok, a fehér-feketék pedig Szilágyi triplájával és Balázsi találatával újfent átvették a vezetést. (43-42) A mindent eldöntő utolsó felvonást megelőző percekben sem kímélték egymást a felek, fej-fej mellett haladt a két gárda, majd Zalka pontjaival és Kapic triplájával mindössze egy egység volt a differencia. (55-56) A negyedik etap kezdetén ismét visszajöttek a cívisvárosiak, Balai és Balázsi révén hazai vezetés állt a Kossuth Gimnázium eredményjelzőjén nem sokkal a vége előtt. (63-62) A végjáték így izgalmasnak ígérkezett, az alakulatok foggal-körömmel harcoltak a győzelemért, továbbra is felváltva estek a találatok. A hajrában azonban megtalálta a fogást a hajdúságiakon a Kiss Lenke, és gyors elfutásokkal megszilárdították győzelmüket a cívisvárosban.

DEAC KA U18/B – Kiss Lenke KA 67-74 (13-17, 20-20, 22-19, 12-18)

DEAC: Szilágy 13/3, Csécsei 4, Balázsi 14,/3, Czipka 15/6, Sólyom 3/3, Fekete 5/3, Balai 6/3, Kapic 5/3, Papp -, Zalka 2, Ikker -, Antal -.

Edző: Halmai Norbert