U18/B: Tovább a siker útján

Halmai Norbert együttese a második mérkőzést is sikerrel vette a korosztályos bajnokság rájátszásában. A hajdúságiak szép játékkal újabb győzelmet arattak, ezúttal a MAFC csarnokában.

Az elmúlt fordulóban hazai pályán diadalmaskodtak az U18/B gárda fiataljai a rájátszás első mérkőzésén, ezzel megszakítva alapszakaszban produkált rossz szériájukat. A fehér-feketék a soron következő bajnokin Budapesten léptek parkettre a MAFC csarnokában. Juniorjaink lendületesen kezdték a találkozót, Szilágyi és Czipka révén szépen indult az építkezés, majd egyre inkább kezdték felvenni a ritmust, az etap utolsó megmozdulásaként Csécsei találataival a tíz pontot is átlépte akadémistáink előnye. (11-23) A folytatásban már a házigazdák is elkapták a fonalat és Tóth vezetésével minden erejükkel hátrányuk kozmetikázásán dolgoztak. A DEAC azonban nem adta könnyen magát és Szilágyi remek befejezéseivel lépést tartottak riválisukkal, majd a dudaszó előtt Antal pazar távoli találatával a szünetre is megőrizték fórjukat a debreceniek. (23-36)

A harmadik szakaszban Orbán hármasával folytatták a mieink, ezután újfent Tóth kosaraival próbált kapaszkodni a hazai együttes, a vendég oldalon pedig Szilágyi ellentmondást nem tűrő zsákolásával elégelte meg a hazaiak felzárkózási kísérleteit a Debrecen, majd ismét beindultak Csécsei Gergőék, a különbség pedig a mindent eldöntő periódusra már-már a húsz pontot súrolta. (42-60) Az utolsó tíz percre úgy tűnt már eldőltek az érdemi kérdések, Antal és Papp pedig tovább növelték a vendég-előnyt, majd Csécsei hárompontosa mondhatni eldöntötte a találkozót. A végjátékban még próbált kozmetikázni a hazai gárda, de Akadémiánk U16/A csapatából feljátszó Makray távolijával ténylegesen pontot tett az összecsapás végére a cívisvárosi alakulat. (58-83)

MAFC – DEAC KA U18/B 58-83 (11-23, 20-21, 11-16, 16-23)

DEAC: Szilágyi 19/6, Czipka 6, Seszták 9, Orbán 10/6, Csécsei 7/3, csere: Zalka -, Kincses -, Papp 7/3, Mátyus 2, Makray 7/3, Nagy 3, Antal 13/3

Edző: Halmai Norbert