U18: Egy percig sem volt kérdés a győzelem

A DEAC Kosárlabda Akadémia U18-as csapata fölényes diadallal zárta a bajnokság tizenharmadik fordulóját hazai pályán. Kádár Tamás együttese a szombathelyi Falco gárdája ellen  huszonhat pontos győzelmet aratott.

Akadémistáink tabella első helyéről várták az összecsapást, a középmezőnyt erősítő dunántúliak ellen. Hatalmas lendülettel indítottak a debreceniek: Ságodi Róbert két triplával adta meg a mérkőzés alaphangját, majd remekül szerzett labdát és szólóját hatalmas zsákolással nyugtázta. (8-3) A következő percekben is kemény tempót diktáltak a hazaiak, és Czipka Milán hármasát követően már kétszemjegyűre hízott a fehér-feketék előnye. (21-7) A hátralévő minutumok is juniorjainknak kedveztek, Magyari Kristóf megmozdulásait követően már több mint húsz pontos DEAC vezetést mutatott az eredményjelző (32-11)

A folytatásban Magyari és Varga Boldizsár találataival kis híján a harmincat súrolta a debreceni előny. (39-11) A szünet előtt Kovács és Horváth megmozdulásaival próbált kozmetikázni a differencián a Falco, de Debreczeni Olivér akcióival nem számoltak, így a nyitó periódushoz képest kosárszegényebb negyed után, huszonöt pontos fórral mentek szünetre a hajdúságiak. (45-20)

A fordulás után sem változott sokat a játék képe: a szombathelyiek folyamatosan tapadtak a DEAC-ra, de nehezen tudták felvenni a lépést Udemezue és Hegedűs tevékenységével. (56-24) Horváth továbbra is tartotta a frontot szombathelyi részről, de nem igazán találtak fogást a hazai alakulaton, akik Gadus Bogdán közeli kosaraival ismét visszaépítették a harminchoz közeli előnyüket. (60-31)

A záró felvonásra már eldőltek az érdemi kérdések, így Kádár Tamás fiainak kezdeti előnyüknek köszönhetően tizenhárom dobott pont is elegendő volt a győzelemhez. A véghajrában még egy 6-1-es futással kozmetikázott a különbségen a Falco, de Gadus és Varga dobásaival könnyedén zárták le a mérkőzést a házigazdák. (73-47) Így Ságodiék magabiztos győzelmükkel bebiztosították helyüket a főtábla B-csoportjának előkelő, első helyén.

DEAC KA U18/A – FALCO-Vulcano Energia KC Szombathely/A 73-47 (32-11, 13-9, 15-11, 13-16)

DEAC: Ságodi 15/9, Udemezue 7, Czipka 3/3, Varga 6, Hegedűs 12/3,

Csere: Gadus 11/3, Magyari 11/3, Debreczeni 6, Bankó 2, Orosi -, Balázsi -, Zsiros -.

Vezetőedző: Kádár Tamás

Másodedző: Nemes Péter