U18: Érvényesítettük a papírformát

Juniorjaink teljesítményét látszólag egyáltalán nem befolyásolta a hosszas utazás – Faragó Péter alakulata tizennyolc ponttal, 104-86-ra győzött Zalaegerszegen.

Esélyeshez méltón kezdte fellépését U18-as csapatunk a ZTE otthonában: Orosi Bálinték egy 10-2-es futással adták meg a találkozó alaphangját, az első negyed hajrájában pedig már tíz feletti különbséggel is vezettek. (20-9) A ZTE Döbrentei Bulcsú és Garai Dávid találatai révén igyekezett felzárkózni, de Szilágyi Péter büntetői visszaállították a kétszámjegyű differenciát a pihenőre. (16-26)

A második felvonás elején egylabdányira csökkentette hátrányát a házigazda, amire válaszul az ihletett formában kosárlabdázó Varga Boldizsár vezényletével egy 11-0-s szakaszt produkált a DEAC. (24-37) A félidőből hátralévő időben valamelyest ismét közelebb került a mieinkhez a dunántúli gárda, azonban hat egység ezzel együtt is megmaradt a cívisvárosi fórból. (41-47)

A fordulás után minden nyitott kérdés eldőlt: ifistáink óriási fölénnyel, 38-14-re nyerték a harmadik etapot, így harminc percnyi játékot követően máris borítékolni lehetett a hajdúsági diadalt. (55-85) A fölényes vezetés fényében még a gyengébben sikerült záró periódus is belefért Laluska Bencééknék; a hazaiak így végül elkerülték a kiütést, viszont a győzelemért járó bajnoki pontokkal teljesen megérdemelten akadémistáink távozhattak. Az ütközet legjobb egyéni mutatója Varga Boldizsár nevéhez köthető, aki huszonhét pontja mellett begyűjtött kilenc lepattanót – mindegyiket az ellenfél gyűrűje alatt! – szerzett három labdát, és kiharcolt kilenc faultot.

Zalakerámia-ZTE KK – DEAC Kosárlabda Akadémia U18 86-104 (16-26, 25-21, 14-38, 31-19)