U18: Könnyed siker hazai pályán

A fordulás után mindössze tizenegy pontot engedélyezett a Beszterce KK együttesének Pethő Ákos legénysége, a mieink győzelméhez egy pillanatig sem férhetett kétség szombat délután.

U18-as együttesünk az elmúlt hetekben két mutatós idegenbeli sikerrel jelentkezett, a papírforma alapján pedig a fehér-feketéknek a Beszterce KK ellenében is minden esélyük megvolt sorozatuk folytatására.

A kötelezőnek titulált találkozókra azonban általában nehezen tudnak felpörögni a favoritnak kikiáltott csapatok, és ez ezúttal is így történt, a kissé könnyelmű hozzáállást mutató cívisvárosiak fegyelmezetlenségeit, védekezésbeli mulasztásait pedig remekül kihasználták a vendégek. Pethő Ákos vezetőedző Cserényi Martin tripláját követően, egy pontos salgótarjáni előnynél elégelte meg a látottakat, magához is szólította övéit. intelmei látszólag célba találtak, hiszen a hajdúsági ifjak egy 8-2-es szériát produkálva zárták a nyitó periódust. (22-17)

A debreceniek attitűdjének megváltozását Fekete-Gál Csongor és Szász-Veres Márk zsákolásai jelezték a második etap elején, innentől kezdve egy sokkal harapósabb DEAC-ot lehetett látni a parketten. A mieink agresszív látámadása rendre hibára kényszerítette az ellenfelet, és bár a befejezések terén olykor még lehetett hiányérzete a hazai szakmai stábnak, a különbség így is percről percre nőtt a felek között – a félidőben már tizenkilenc egységnyire rúgott Orbán Imréék fórja. (43-24)

A nagyszünet előtti tendenciák a folytatásban is érvényesültek, akadémistáink határozott fellépésével nem igazán boldogult a Beszterce, ezáltal egyre jelentősebb távolság alakult ki. Váróczy Gergőék távoli dobásokat illető vállalkozókedve viszont kevésbé társult eredményességgel, ennek köszönhető, hogy „csupán” huszonnyolc pontos vezetést birtokoltak a harmadik játékrész végén. (59-31)

A negyedik negyedben aztán elől és hátul is klappoltak a dolgok; a Pethő-tanítványok mindössze egyetlen egy mezőnykosarat engedélyeztek riválisuknak, míg a támadó térfélen immáron kitűnő százalékkal értékesítették kísérleteiket, távolról is betaláltak. A lefújásra a DEAC-kerettagok mindegyike hozzájárult a sikerhez legalább egy duplával, növendékeink kiütéses diadallal abszolválták az összecsapást. Sok idejük nem lesz pihenni Csécsei Gergőéknek, kedden már a Kaposvár érkezik az Oláh Gábor utcára.

DEAC Kosárlabda Akadémia U18-Beszterce KK U18 88-35 (22-17, 21-7, 16-7, 29-4)
DEAC KA:
Fekete B. 3/3, Fekete-Gál 15, Váróczy 10/6, Orbán 16/6, Nagy K. 4.
Csere: Szász-Veres 12/6, Szafkó 11/9, Csécsei 6, Szabó-Zsámba 4, Kapic 2, Zalka 3/3.
Vezetőedző: Pethő Ákos
Másodedző: Halmai Norbert

Pethő Ákos: – Az első félidőben nem igazán játszottunk magunkhoz méltón, a második félidővel viszont összességében elégedett lehetek. A külső dobásainkkal némileg küszködtünk; meg kell találnunk a módját, hogy akkor is eredményesek tudjunk lenni, ha távolról rossz napot fogunk ki. A védekezésünk a második negyedtől kezdve rendben volt, ebben a tekintetben az első felvonás kapcsán van elszámolnivalónk. A jövőben szeretném, ha a feldobástól azzal a koncentrációval és elszántsággal állnánk bele a mérkőzésekbe, ahogyan azt a fordulás után tettük.