U18: Könnyedén érvényesítettük a papírformát

Már az első negyedben jelentős előnyre tett szert Salgótarjánban Pethő Ákos legénysége, a fordulás után pedig végleg eldöntötte a két bajnoki pont sorsát a továbbra is hibátlanul menetelő cívisvárosi alakulat.

Favorithoz méltó módon kezdett a mindeddig veretlen DEAC a nyeretlen Beszterce KK otthonában. A mieinket Szász-Veres Márk két triplája indította el a győzelemig vezető úton, majd gyakorlatilag támadásról támadásra növelték előnyüket a nagy dobókedvvel kosárlabdázó fehér-feketék.  A hajdúsági fór már a nyitó periódus derekán kétszámjegyűre duzzadt, a szünetben végül tizennégy egységnyi differencia szerepelt az eredményjelzőn a Pethő-gárda javára. (10-24)

A nyitánnyal ellentétben a második etap elejébe alaposan belealudtak a vendégek, amit a Salgótarján egy 8-0-s szakaszt futva használt ki, ezzel megközelítve akadémistáinkat. (18-24) A debrecenieket Varga Ferenc és Fekete Balázs villanásai terelték vissza a helyes ösvényre, Csécsei Gergő távolijával a félidő hajrájára nagyságrendileg visszaállt a korábbi különbség. (20-35) A nagyszünet előtti utolsó találatokat a hazaiak jegyezték, ám ezzel együtt is kedvező helyzetből vonulhattak pihenni Szilágyi Péterék. (24-35)

A folytatásban aztán jóval magasabb fordulatszámra kapcsoltak juniorjaink. A DEAC a játék minden elemében felülkerekedett a nógrádiakon, ami az állás alakulásán is meglátszott; a huszonötödik minutum környékére húszpontos távolság tátongott a felek között. (32-52) A harmadik felvonás befejeztéig újabb tizenkét ponttal növelték egyébként is tetemes vezetésüket növendékeink; az összességében 32-11-re megnyert negyed eloszlatta a kételyeket a találkozó győztesét illetően. (35-67)

Szász-Veres Márkék dominanciája töretlen maradt az utolsó tíz perc során is – ifistáink csupán két mezőnykosarat engedélyeztek riválisuknak a lefújásig, míg oldalukon minden játékos kivette a részét a sikerből legalább egy duplával. U18-as különítményünk tehát harmadik ütközetén is sima diadalt aratott, s készülhet az NKA Pécs elleni csúcsderbire.

Beszterce KK U18- DEAC Kosárlabda Akadémia U18 40-85 (10-24, 14-11, 11-32, 5-18)

DEAC KA: Varga F. 15/3, Váróczy 10/6, Szász-Veres 18/9, Orbán 10, Szilágyi 7/3.
Csere: Makray 5/3, Fekete B. 5/3, Csécsei 5/3, Szabó-Zsámba 4, Mátyus 2,  Kapic 2, Nagy 2.
Vezetőedző: Pethő Ákos
Másodedző: Halmai Norbert

Pethő Ákos: – Jó energiával és pontos dobásokkal kezdtük a mérkőzést, de sajnos a második negyedben nem voltunk elég precízek. A térfélcserét követően egyértelművé tettük fölényünket, a lepattanózás tekintetében is feljavultunk. Külön öröm, hogy mindenki szerzett mezőnykosarat.