U18: Másodikak, mégis elsők!

A Kecskemét elleni diadallal csoportja második helyén zárta az alapszakaszt juniorcsapatunk, mely négy győzelmet vihet tovább magával a rájátszásba – többet, mint az „A” jelű hatos bármelyik továbbjutója.

U18-asaink számára a péntek délutáni alapszakaszzáró legfontosabb kérdése az volt, hogy három, avagy négy sikerrel tarsolyukban kvalifikálják magukat a legjobb nyolc közé. A fehér-feketék a kecskeméti odavágón elszenvedett vereség ellenére is bizakodva várhatták a találkozót, hiszen hazai pályán még nem kaptak ki a szezonban, azonban a vendégek egy 11-4-es rajttal jelezték, hogy az Oláh Gábor utcára is győzelmi szándékkal érkeztek. A rossz kezdésre reagálva Faragó Péter azonnal időt is kért, amely némi spéttel, de érzékeltette hatását: a mieink a játékrész második felében fokozatosan ledolgozták hátrányukat, mely a pihenőre minimálisra csökkent. (14-15)

A folytatás már sokkal inkább a DEAC elképzelései szerint alakult, Jankó Csabáék egy 10-2-es szakaszt produkálva nyitották a második etapot, aminek köszönhetően hétpontos előnyre tettek szert. (24-17) A periódus derekán a Kecskemét több alkalommal is egylabdányira zárkózott, ám kiegyenlíteni nem tudtak Dusan Markovic tanítványai. A félidő hajrájában aztán újra fokozatot váltottak a debreceniek, futásukat pedig Orbán Imre dudaszós triplája koronázta meg – a találat különösen nagy örömöt váltott ki a cívisvárosi játékosokból, mivel addig igencsak hadilábon álltak a távolikkal akadémistáink. (37-29)

A térfélcserét követően végre kintről is beindult a szekér, Jankó három perc leforgása alatt megduplázta a hajdúsági hármasok számát, majd Balázsi Ákos is eredményesen célzott kintről, ezzel tizenhárom egységnyi differencia került a felek közé. (46-33) A harmadik etapból hátralévő időben állandósult a különbség, így fiataljaink kényelmes helyzetből fordulhattak rá az utolsó felvonásra. (51-37)

A Faragó-fiúk a negyedik negyedben sem dőlhettek hátra, hiszen közel jártak a bűvös tizenhét pontos fórhoz – minimum ennyivel kellett ugyanis felülkerekedniük ahhoz, hogy az egymás elleni összevetés is nekik kedvezzen a kecskemétiekkel szemben. Ez végül nem jött össze, de aligha bosszankodtak Szilágyi Péterék, akik így négy győzelmet vihetnek tovább magukkal a következő fázisba. Ez egyúttal azt is jelenti, hogy hiába nyerte meg a Vasas az alapszakaszt, a Honvédtól elszenvedett fiaskója miatt a legjobb mérleggel ifistáink jutottak be a rájátszásba az A-csoportból.

DEAC Kosárlabda Akadémia U18 – Kecskeméti KA U18 67-62 (14-15, 23-14, 14-8, 16-25)

DEAC KA: Varga F. 4, Jankó 16/6, Szilágyi 2, Varga B. 11, Orosi 4.
Csere: Balázsi Á. 10/3, Gadus 15/6, Orbán 5/3, Mátyus, Czipka, Csécsei, Zalka.
Vezetőedző: Faragó Péter