U18: Nem tudtuk botlásra kényszeríteni a listavezetőt

Vereséget szenvedett hazai pályán Pethő Ákos legénysége a korosztályos bajnokság rájátszásának csütörtök délutáni fordulójában a Soproni SI KA SKC/A ellen.

A kecskemétiek elleni hazai siker után ismét az Oláh Gábor utcán lépett parkettre junior alakulatunk. Legutóbbi 57-45-ös diadalt követően a 12-0-ás mérleggel büszkélkedő éllovas Sopron gárdája érkezett a Nagyerdőre. Pethő Ákos fiai jól kezdték az összecsapást Orbán pontjaival, majd sikeresen őrizték minimális fórjukat, egészen Kovács túloldali hármasáig. (7-8) A folytatás során Keller növelte a dunántúliak előnyét, ezután Fekete-Gál parádés triplájával tartott lépést a DEAC, a negyed végéhez közeledve pedig Szentkuti révén zárkóztak akadémistáink, ám a túloldalon még Flasár válaszolni tudott újoncunk villanásaira. (19-24)

A második periódus elején nem talált rést a soproni pajzson a házigazda, később Orbán közelije törte meg a kosárcsendet, ezután a listavezető Gadácsi akciójával hét pontra távoldott, magához is hívta övéit a debreceniek mestere. (21-28) A gyors taktikai megbeszélés után jókor jött Varga hárompontosa, majd a soproni elfutásokkal újfent Szentkuti igyekezett lépést tatani. A szünet előtti hajrában Palotai kétszámjegyűre növelte a felek közötti különbséget, míg a mieink Fekete-Gál és Szentkuti büntetőivel közeledtek, a differencia azonban így sem csökkent a félidőre. (33-45)

A negyedórás pihenőt követő minutumokban Palotai révén tartani tudták fórjukat a narancssárga mezesek, hazai részről pedig Orbán távolijával igyekezett tapadni a Debrecen, azonban Palotai ismét eredményes volt a túloldalon, így kénytelen volt időt kérni Pethő Ákos. (43-57) Az utolsó felvonást megelőző percekben Fekete-Gál és Váróczy kosaraival szorították vissza deficitüket a mieink, ehhez azonban Gadácsi és Flasár révén a vendégeknek is volt néhány szavuk. (49-62) Az etap hajrájában Keller és Gadácsi villanásaival már húsz felé tendált a soproni előny, így nehéz helyzetbe kerültek fiataljaink az utolsó tíz percre. (50-75)

A csata úgy tűnt a negyedik játékrészre el is dőlt, a házigazdák azonban mindent megtettek a kozmetikázás érdekében, akik Szabó-Zsámba és Szentkuti révén jó ütemben kezdték hátrányuk ledolgozását. (57-75) Nem sokkal később Orbán labdaszerzését követően olvadt tovább a különbség, majd Szentkuti és Fekete-Gál akciójával immáron 14-2-es futást jegyzett a DEAC. A mérkőzés végjátékára fordulva szerette volna elérhető közelségben tudni riválisát a fehér-fekete alakulat, ám a korosztályos válogatott játékosokat felvonultató nyugatiak nem engedték közel magukhoz a cívisvárosiakat, így 22 pontos vereséggel zártak Fekete-Gál Csongorék a rájátszás hétközi fordulójában. (68-90)

DEAC KA U18 – SOPRONI SI KA SKC/A 68-90 (19-24, 14-21, 17-30, 18-15)

DEAC: Varga 9/6, Fekete-Gál 16/12, Csécsei 2, Orbán 17/3, Szabó-Zsámba 5, csere: Mátyus -, Makray -, Szentkuti 15, Fekete -, Váróczy 2, Nagy 2, Szafkó -.

Vezetőedző: Pethő Ákos

Másodedző: Halmai Norbert