U18: Talpra álltunk, a Szeged bánta

A pénteki szoros vereséget követően sikerült rendeznie sorait Pethő Ákos legénységének, mely gyakorlatilag egy félidő alatt eldöntötte a Szeged elleni találkozót a Nemzeti Fiú Junior Bajnokság fináléjának második játéknapján. A mieink a vasárnapi helyosztón a Vasas Akadémia együttese ellen léphetnek pályára az ötödik pozíció megszerzéséért.

Nem volt könnyű helyzetben U18-as alakulatunk, mely hatalmas küzdelemben bukta el a pénteki negyeddöntőt a Kecskemét gárdájával szemben. Fiainknak kevesebb, mint huszonnégy órájuk volt testben és lélekben rendbe tenniük magukat, és felkészülni a szombati, Szeged elleni csatára.

Amint azt a mellékelt ábra mutatja, a debreceniek a sebek nyalogatása helyett inkább erőt merítettek a korábban történtekből, „dühüket” pedig a Tisza-partiakon igyekeztek levezetni. Fekete-Gál Csongor és Szentkuti Ákos villanásai megadták az alaphangot egy kiváló rajthoz, öt perc elteltével pedig már kétszámjegyű előnyt birtokolt a DEAC. (17-5) A Szedeák nehézkesen tudott alkalmazkodni a cívisvárosiak harapós játékstílusához, rengeteg labdát adott el, amiből Orbán Imréék könnyű kosarakat szereztek. Noha a nyitónegyed hajrájában néhány pillanatra benéztek tíz alá Mike János tanítványai, valós fenyegetést nem jelentettek ifistáink előnyére. A második etap során méginkább egyértelműbbé vált a helyzet, Szabó-Zsámba Botond méltó ellenfél nélkül maradt a gyűrű alatt, centere vezényletével tovább növelte fórja mértékét utánpótlásműhelyünk. Váróczy Gergő triplái révén a félidő befejezte előtt meglett a közte húsz is, az összecsapás ezáltal már a nagyszünet előtt eldőlni látszott. (47-25)

A fordulás után kiegyenlítettebbé váltak a viszonyok, habár a játékrész eleje nem erről tanúskodott, lévén egy 10-2-s futással gyorsan harmincra hízott a differencia. (57-27) Megnyugtató helyzetébe azonban kissé belekényelmesedett a fehér-fekete brigád, amit a Szeged legjobb tudása szerint kihasznált, és a harmadik etap derekára kishíján megfelezte hátrányát. (62-46) Szerencsére ebből nagyobb probléma nem lett, hiszen a záró periódust újfent Varga Ferencék kontrollálták, apránként visszaállítva a harminc körüli távolságot. A vége meglehetősen sima DEAC-siker lett, majdnem annyira, mint a Vasasé a Kaposvár ellen, így akadémistáink a pasarétiekkel viaskodhatnak majd vasárnap, 11 óra 30 perckor az ötödik helyért.

DEAC Kosárlabda Akadémia U18 – SZEDEÁK U18/A 85-57 (22-11, 25-14, 21-23, 17-9)

DEAC KA: Varga F. 7, Szentkuti 21/15, Fekete-Gál 23/9, Orbán 5/3, Szabó-Zsámba 11.
Csere: Váróczy 6/6, Szász-Veres 3/3, Szafkó 4, Fekete B. 3/3, Makray -, Csécsei 2, Zalka.
Vezetőedző: Pethő Ákos
Másodedző: Halmai Norbert

Pethő Ákos: – Gratulálok a fiúknak, mert fejben összetették magukat erre a meccsre. A második félidőben ismét megmutattuk kétarcúságunkat, de a győzelmünk nem forgott veszélyben. Elismerésem a Szegednek!