U18: Végre itthon, végre győzelem

Négy fordulónyi vendégeskedés után újra az Oláh Gábor utcán lépett pályára U18-as együttesünk, mely a harmadik etap elejének kivételével végig kézben tartotta és tizenkét ponttal meg is nyerte a Kecskeméti Sportiskola elleni összecsapást.

Utoljára január 24-én lépett hazai pályán parkettre Pethő Ákos legénysége, mely akkor 60-54-re le is győzte a Vasas Akadémia gárdáját. A bajnoki sorsolás fondorlataiból kifolyólag az azóta lezajlott négy mérkőzést idegenben játszották le a fehér-feketék, melyek során nem sok babér termett számukra, hiszen minden alkalommal vereséggel hagyhatták el a játékteret. Ennek a végcél, azaz az országos döntőbe való egyenes ági kvalifikációt illetően szerencsére nem akadt nagy jelentősége, mivel Fekete-Gál Csongorék helye már biztos a legjobb nyolc között, azonban a bejutás sorrendje egyáltalán nem mindegy, így a mieinkkel azonos mérlegű, közvetlen rivális Kecskemét elleni visszavágó behúzása meglehetősen fontosnak bizonyult növendékeink számára.

A DEAC kerete nemrégiben a román utánpótlás-válogatott Szentkuti Ákossal bővült, aki az első fellépésére készült akadémiánk színeiben, nem lehetett viszont a csapatban a hosszú ideje hiányzó Szilágyi Péter, valamint Szász-Veres Márk is kidőlt – ő bokasérülést szenvedett.

Az előző ütközetekhez hasonlóan elsöprő kosárzuhatagra most sem lehetett számítani, amit a korai percek meg is erősítettek, hat minutum leforgása alatt mindössze nyolc egység került fel a táblára 5-3-as elosztásban a vendégek javára. A következő időszak azonban már a hajdúságiakról szólt, Fekete-Gál és Varga Ferenc is meg-megvillant, és elsüllyesztette első tripláját Szentkuti Ákos is. A remek hajrának köszönhetően sikerült fordítani, 15-11-es DEAC-fórral zárult a nyitó felvonás.

A vizsgadrukknak a második etap elején már pláne nem volt nyoma Szentkuti Ákoson, két remekbeszabott megoldással jelentkezett, majd Fekete-Gál is követte példáját, kilenccel meglógott a házigazda. (23-14) A kecskemétieket ezen szakaszban a Kertli Ádám-Veliczky Zalán páros tartotta meccsben, a félidő előtti utolsó bombát mégsem ők, hanem Mészáros Botond süllyesztette el a cívisvárosi gyűrűben, ötre olvasztva a Pethő-legénység előnyét. (28-23)

A negyedórás pihenő a legkevésbé gyakorolt jó hatást Orbán Imréék teljesítményére, akik alaposan belealudtak a térfélcsere után. A hat perces DEAC-kihagyást egy 8-0-s futással büntette meg a KKA, ezzel a vezetést is átvette. A harmadik periódus derekától fogva visszaszerezte a kezdeményezést alakulatunk, válaszképpen egy 14-5-s rohamot vezényeltek Csécseiék, melyre a koronát az ekkorra már kiugró önbizalommal kosárlabdázó Szentkuti trojkája tette fel – 42-36-os állásról várhatták a befejező játékrészt a felek.

A csata a negyedik negyed közepére el is dőlt, köszönhetően egy 12-1-es szériának. Innentől már csak annyi kérdés maradt, hogy sikerül-e legalább tizenhéttel felülkerekedniük fiainknak, lévén az odavágót ennyivel bukták el Kecskeméten. Habár sanszok kínálkoztak az egymással szembeni minipárharc megfordítására, ez ezúttal elmaradt, tizenkét pontos debreceni diadal díszelgett az eredményjelzőn. A DEAC ezzel együtt is visszaelőzte Bács-Kiskun vármegyei riválisát, Pethő Ákosék a negyedik helyre jöttek fel a tabellán és készülhetnek az éllovas Sopron jövő csütörtöki fogadására.

DEAC Kosárlabda Akadémia U18-Kecskeméti KA/A U18 57-45 (15-11, 13-12, 14-13, 15-9)

DEAC KA: Varga F. 12, Fekete-Gál 14, Csécsei 2, Orbán 9, Szabó-Zsámba -.
Csere: Szentkuti 19/9, Váróczy -, Fekete B. 1, Nagy K. -, Makray -, Mátyus, Szilágyi K.
Vezetőedző: Pethő Ákos
Másodedző: Halmai Norbert

Pethő Ákos: – Időtlen idők óta nem játszottunk hazai mérkőzést, ennek megfelelően kellő energiával kosárlabdáztunk, viszont talán egy kis görcsösség is volt bennünk a nagy bizonyítási vágy nyomán. Hasonló teljesítményt nyújtottunk, mint a Vasas ellen, annyi különbséggel, hogy sikerült átlendülnünk, és immáron győzelemmel távozhattunk a parkettről. A védekezésünkkel összességében elégedett vagyok, támadásban még némi finomhangolásra van szükségünk.