U18: Visszavágott a MAFC

Tizenkét pontos, 67-55-ös vereséget szenvedett a DEAC Kosárlabda Akadémia U18-as csapata Budapesten, a MAFC vendégeként. Kádár Tamás tanítványai az utolsó felvonásnak még háromegységnyi előnyből vághattak neki, azonban a hazaiak záró tíz percben valósággal átrohantak a hajdúsági alakulaton.

A két gárda egy héttel ezelőtt is összecsapott egymással, a cívisvárosi odavágó magabiztos, tizenöt pontos DEAC-sikert hozott. Ezúttal viszont a piros-feketék kezdtek jobban, Matejovics Mátéék egy 9-4-es futással indították az összecsapást. A mieinket ekkor Debreczeni Olivér kosarai tartották meccsben, bedobója vezényletével 13-13-nál egalizálni tudott a Kádár-legénység. A nyitónegyed további részében fej-fej mellett haladtak a felek, a mérleg nyelvét végül Gadus Bogdán triplája a vendégek oldalára billentette el. (15-18)

A rövid szünetet követően Gadus ott folytatta, ahol abbahagyta, további három távolit süllyesztett el a hazaiak gyűrűjében, aminek köszönhetően elléptek a fehér-feketék. (19-17) Az óbudaiak válasza sem sokat váratott magára, Tóth Vilmosék egy 9-0-s rohammal pillanatok alatt visszaszerezték a vezetést. (28-27) A félidő hajrája is kiegyenlített küzdelmet hozott, a nagyszünetben 37-33-as fővárosi fórról árulkodott az eredményjelző.

Az ütközet a térfélcsere után is sok fordulatot tartogatott, támadásról támadásra változott a kedvezőbb helyzetben lévő együttes kiléte. A harmadik etap derekán aztán ismét a DEAC-nak sikerült előbb sebességet váltania, Ságodi Róberték egy 9-0-s periódust produkálva újfent lélegzetvételnyi előnyhöz jutottak. (45-53) A házigazdák Pintér Dávid és Szabó Máté találataival kozmetikáztak a deficiten, így a záró játékrész előtt mindössze egylabdányi különbséggel jártak előrébb akadémistáink. (50-53)

A mindent eldöntő tíz minutum Ságodi közelijével rajtolt, majd nemes egyszerűséggel katasztrófába torkollott: a mérkőzés hátralévő nyolc percében ugyanis már nem született debreceni kosár, míg a budapestiek eközben tizenhét pontot termeltek, ezzel eldöntve a vitás kérdéseket. Apró öröm, hogy a párharcból az egymás elleni összevetés alapján még ezzel együtt is Debrecen fiataljai jöttek ki pozitívan, tehát a vereség helycserét nem jelentett a tabellán. Pihenésre és a fiaskó okainak kielemzésére igencsak csekély idő áll rendelkezésre, hiszen pénteken már újabb kulcsfontosságú derbi vár fiainkra Dombóváron.

MAFC U18 – DEAC Kosárlabda Akadémia U18 67-55 (15-18, 22-15, 13-20, 17-2)

DEAC KA: Ságodi 10/6, Balázsi 2, Debreczeni 11/3, Fekete 4, Hegedüs 8.
Csere: Madar Krisztián 8, Magyari -, Gadus 12/12, Jankó -, Hibján -, Czipka -, Orosi.