Csak fellángolásokra futotta Sopronban

Harminchét pontos vereséget szenvedett a DEAC KA az U20-as bajnokság 18. fordulójában Sopronban. Horváth Imre tanítványai csak időszakosan tudták felvenni az SKC által diktált ritmust, így végül megérdemelt hazai győzelem született.

Alaposan visszavágott a Sopron KC az U20-as csapatunknak az októberben elszenvedett debreceni vereségért. Igaz, az őszi összecsapáshoz képest több változás is volt a hajdúságiak keretében, hiszen az akkor összesen 54 pontig jutó Neuwirth Bence, Kiss Kolos, Balázsi Soma hármas ezúttal nem lépett pályára, előbbi kettő sérülések, utóbbi pedig a felnőtt csapatban való érdekeltsége miatt. A két együttes az összecsapás előtt egyaránt 8 sikerrel és 9 vereséggel állt, így a találkozó után az egyik csapat a győzelmek számát tekintve megelőzhette a másikat.

Az első negyedben sokáig jól tartották magukat hajdúságiak, a 7. percben Czermann közelije után még mindig csak kettő volt közte (17-15). A játékrész zárásában azonban ritmust tudtak váltani a hazaiak, és egy 10-2-es futással kétszámjegyű előnyre tettek szert. A folytatásban is a Sopron akarata érvényesült, az első félidőben megállíthatatlannak bizonyuló Csendes vezetésével tovább nyílt az olló, a 15. percben már húsz volt közte (41-21). A nagyszünetig hátralévő részben ugyan ismét felvették a játék ritmusát Kurucz Ádámék, de így is csak minimálisan tudtak közelebb kerülni a nagyszünetig (48-29).

A fordulás után még egy lapáttal rá tudott tenni az SKC, a harmadik negyedben teljesen állva hagyták a debreceni fiatalokat, a 18 ponttal megnyert játékrésznek köszönhetően pedig el is dőlt a találkozó. A záró felvonásban már csak a különbség volt kérdéses, dicséretes, hogy Horváth Imre tanítványainak volt tartása, s legalább az utolsó tíz percet döntetlenre tudták menteni. A lényegen azonban ez sem változtatott, a Sopron megérdemelten nyert, a DEAC KA pedig visszacsúszott a nyolcadik helyre a tabellán.