Kiütéssel vonultak kényszerpihenőre

Szezoncsúccsal, 112 pontot dobva fejezte be átmenetileg a bajnokságot a DEAC Kosárlabda Akadémia U20-as csapata. Ennek több mint egynegyedét a harmadik tíz percben szerezték Jesper Gustavsson és Léránt Gábor tanítványai, akik így négy győzelemmel és egy vereséggel a korosztályos élvonal pontvadászatának második helyén állnak.

Döcögősen indult a találkozó a debreceniek számára, 12-11-re ugyan még Kalassaiék vezettek, azonban egy 10-2-es soproni futás után már a vendégek voltak kedvezőbb helyzetben. (14-21) Jesper Gustavsson időkérésével jelezte elégedettlenségét fiataljaink felé, akik vették az adást, és a negyed végére visszaszerezték az előnyt. (25-22)

A rövid szünet sem törte meg a DEAC lendületét, Ságodi Róbert két ziccerével héttel megléptek a remek ritmusban kosárlabdázó hazaiak. (32-25) Kisvártatva már kétszámjegyű volt a differencia, Balázsi Soma ütempasszát ugyancsak Ságodi váltotta kosárra. (36-25) A játékrész végére ismét látótávolságon belülre kerültek a Csátaljay Barna vezette kék-fehérek, de a nagyszünetben még így is hat egységgel a mieink jártak közelebb a sikerhez. (44-38)

A térfélcserét követően igyekezett dűlőre vinni a csatát a hajdúsági együttes, a felkeményedő cívisvárosi védekezés számos könnyű kosarat eredményezett Neuwirthék számára a támadó térfélen. Ifjoncaink negyven (!) pontot termeltek be a harmadik tíz perc során, ezzel pedig gyakorlatilag minden érdemi kérdés végére pont került. (84-53)

A hátralévő időben már csak a bűvös százas eléréséért kellett küzdeniük Kiss Koloséknak, ezt a határt Jambal Batbataar triplájával korán át is lépte csapatunk. (102-66) Ami az egyéni teljesítményeket illeti, Neuwirth és Kalassai az utolsó pillanatig viaskodott egymással a legjobb dobó címért, végül szűkösen, de előbbi diadalmaskodott. (Neuwirth 28, Kalassai 27 pont) A különbség végül harmincnyolcban állt meg, a nagyarányú sikerből pedig minden DEAC-kosaras kivette a részét.

DEAC Kosárlabda Akadémia U20 – Sopron KC U20 112- 74 (25-22, 19-16, 40-15, 28-21)

DEAC KA U20: Ságodi 8, Neuwirth 28/12, Balázsi 13/6, Kalassai 27/18, Tóth G. 4.
Csere: Batbataar 13/12, Somi 10, Kiss K. 7/3, Czermann 2, Madar Krisztián.
Vezetőedző: Jesper Gustavsson
Másodedző: Léránt Gábor

Jesper Gustavsson: – Az első negyedben enerváltan kosárlabdáztunk, emlékeztetnünk kellett magunkat arra, hogy jó ideig ez lesz az utolsó mérkőzésünk. A második félidő hozta meg az áttörést, összeállt a védekezés, és betaláltunk a triplavonalon túlról is, amivel végleg a magunk javára fordítottuk a találkozót.